Uolayn Runi, sobiq "Manchester Yunayted" hujumchisi, spirtli ichimliklarga bo‘lgan qaramlik bilan kurashishida rafiqasi qanday yordam bergani haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, 17 yoshidan boshlab spirtli ichimliklarni ortiqcha iste’mol qilgan, ammo kelajakdagi xotini bilan ular maktab davridan tanish bo‘lganligi sababli, u har doim yonida bo‘lgan. Runi o‘zining spirtli ichimliklarni bir necha kun davomida ichib, keyin o‘yinda gol urib, yana ichishga qaytishini tan oldi.
U podkastda aytishicha, 17 yoshida rafiqasi Kolin uning holati yomonlashayotganini payqagan va unga o‘zini boshqarishda yordam bergan. Kolin erta payqab, "Nima qilyapsan?" deb so‘ragan.
Runi shuningdek, ba’zan rafiqasining ortiqcha g‘amxo‘rligi uni ranjitishini aytgan, lekin aynan shu g‘amxo‘rlik uni 20 yil davomida o‘zini nazorat qilishga undab kelmoqda. Shunday qilib, rafiqasining yordami va e’tibori tufayli u spirtli ichimliklarga qaramlikdan chiqishga muvaffaq bo‘lganini ta’kidladi.

С помощью жены Руни избавился от алкоголя
Уэйн Руни, бывший нападающий "Манчестер Юнайтед", рассказал о том, как его жена помогла ему бороться с зависимостью от алкоголя. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он начал злоупотреблять алкоголем с 17 лет, но поскольку будущая жена была знакома с ним со школьных лет, она всегда была рядом. Руни признался, что мог пить несколько дней подряд, затем забивать голы в игре и снова возвращаться к алкоголю.
В подкасте он рассказал, что в 17 лет его жена Колин заметила, что его состояние ухудшается, и помогла ему контролировать себя. Колин рано заметила это и спросила: «Что ты делаешь?»
Руни также отметил, что иногда чрезмерная забота жены его обижала, но именно эта забота на протяжении 20 лет побуждала его контролировать себя. Таким образом, благодаря помощи и вниманию жены он смог избавиться от алкогольной зависимости.