Chernomorets darvozaboniga quruq baliq sovg‘a qilindi
Rossiya Kubogi mintaqalar yo‘nalishi doirasida o‘tkazilgan to‘rtinchi bosqich o‘yini “Astrahan” va Novorossiyskning “Chernomorets” jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda eng yaxshi futbolchi deb Novorossiysk jamoasi darvozaboni Mixail Shtepa tan olindi. Uning g‘alabasi munosabati bilan sovg‘a sifatida unga bir bog‘lam quruq baliq taqdim etildi.
“Chernomorets” jamoasi bosh direktor Konstantin Gordiyuk sovg‘a haqida fikr bildirdi. U aytishicha, quruq baliq hazil tariqasida berilgan bo‘lsa-da, Astrahanda bo‘lib, baliqsiz qaytish noto‘g‘ri bo‘lardi.
Jamoa a’zolari yaxshi kayfiyat bilan uylariga qaytishmoqda. O‘yinning yakuniy hisobida “Chernomorets” jamoasi 2:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Gordiyuk ta’kidlashicha, bu o‘yinda mehmonlar jamoasi murabbiylari kam maydonga tushadigan futbolchilarga amaliyot berishga qaror qilgan. Shuningdek, u quruq baliq bilan bog‘liq an’anaviy talablar haqida ham gapirib, murabbiylar futbolchilarga tartib-qoidalarga rioya qilish borasida bo‘shliq bermasligini ta’kidladi.

Chernomorets вратарю подарили сухую рыбу
Матч четвертого этапа Кубка России в региональном направлении прошел между командами «Астрахань» и «Черноморец» из Новороссийска. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче лучшим игроком был признан вратарь команды из Новороссийска Михаил Штепа. В честь его победы ему в подарок преподнесли связку вяленой рыбы.
Генеральный директор команды «Черноморец» Константин Гордюк высказался о подарке. По его словам, хотя вяленая рыба была подарена в шутку, возвращаться из Астрахани без рыбы было бы неправильно.
Члены команды возвращаются домой в хорошем настроении. По итогам матча команда «Черноморец» одержала победу со счетом 2:0.
Гордюк отметил, что в этом матче тренеры гостевой команды решили дать игровую практику футболистам, которые обычно меньше выходят на поле. Также он рассказал о традиционных требованиях, связанных с вяленой рыбой, подчеркнув, что тренеры не допускают нарушений дисциплины среди игроков.