"Manchester Siti" PSJ futbolchisi uchun 120 million yevro ajratdi
Manchester Siti o‘rta chiziqda uzoq muddatli rejalarda Rodrini almashtira oladigan futbolchini qidirmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Transfer News Live sayti Fichajes portaliga tayanib xabar berishicha, “shaharliklar” PSJ yarim himoyachisi Joau Nevesni sotib olish uchun 120 million yevro ajratmoqda. Joau Neves 2024 yil yozidan beri PSJ sharafini himoya qilmoqda.
Portugaliyalik futbolchi jamoa safida jami 63 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urdi va 10 ta golga uzatma berdi. Joau Neves 2025 yilgi “Oltin to‘p” sovriniga ovoz berishda 19-o‘rinni egalladi.
O‘tgan mavsumda u PSJ bilan Fransiya chempionati, Fransiya kubogi, Fransiya superkubogi va Chempionlar ligasida g‘olib chiqdi. Shuningdek, u Portugaliya terma jamoasiga Millatlar ligasi sovrinini qo‘lga kiritishda yordam berdi.
Manchester Siti ushbu futbolchini o‘z tarkibini mustahkamlash uchun transfer qilishni rejalashtirmoqda.

"Манчестер Сити" выделил 120 миллионов евро на футболиста ПСЖ
Manchester Сити ищет футболиста, который сможет заменить Родри в долгосрочной перспективе в центре поля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сайт Transfer News Live со ссылкой на портал Fichajes сообщает, что «горожане» выделяют 120 миллионов евро на покупку полузащитника ПСЖ Жоау Невеша. Жоау Невеш защищает цвета ПСЖ с лета 2024 года.
Португальский футболист провёл за команду всего 63 официальных матча, забил 10 голов и отдал 10 результативных передач. Жоау Невеш занял 19-е место в голосовании за «Золотой мяч» 2025 года.
В прошлом сезоне он стал победителем чемпионата Франции, Кубка Франции, Суперкубка Франции и Лиги чемпионов в составе ПСЖ. Также он помог сборной Португалии завоевать трофей Лиги наций.