Orenburg futbolchisi hakamlarni penalti bermaganligi uchun aybladi
Orenburg jamoasi futbolchisi Maksim Saveliev Moskva Dinamo jamoasiga qarshi o‘yinda yuzaga kelgan bahsli vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, o‘yinning bir lahzasida raqib himoyachisi jarima maydonida unga barmoqlari bilan ko‘ziga tegib, jarima zarbasi belgilanishi lozim edi. Biroq hakamlar ushbu epizodni qayta ko‘rib chiqmadi va penaltini belgilamadi.
Saveliev og‘riqli zarba olganini va yiqilganini ta’kidladi, ammo hakamlar qoidabuzarlikni aniqlay olmadilar. U o‘z savolini bildirdi: nima uchun hakamlar jarima maydonida unga ko‘ziga barmoqlari bilan tegilgan voqeani ko‘rmadi?
Unga ko‘ra, bu aniq penaltidir. Hozirgi vaqtda Vladimir Slishkovich boshchiligidagi jamoa 9 turdan so‘ng 7 ochko bilan chempionat jadvalida 13-o‘rinda turibdi.
Bu natija jamoaning keyingi o‘yinlarda yaxshiroq natija ko‘rsatishi uchun imkoniyat yaratadi. Futbolchi va jamoa muxlislari hakamlarning qarorlarini qayta ko‘rib chiqishini kutmoqda.

Оренбургский футболист обвинил судей в том, что они не назначили пенальти
Футболист команды Оренбург Максим Савельев высказался о спорном эпизоде в матче против московского Динамо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в одном из моментов защитник соперника коснулся ему пальцами глаза в штрафной площади, и должен был быть назначен пенальти. Однако судьи не пересмотрели этот эпизод и пенальти не назначили.
Савельев отметил, что получил болезненный удар и упал, но судьи не смогли зафиксировать нарушение правил. Он задал вопрос: почему судьи не увидели, что ему в штрафной площади коснулись пальцами глаза?
По его мнению, это явный пенальти. В настоящее время команда под руководством Владимира Слишковича занимает 13-е место в чемпионате после 9 туров, имея 7 очков.
Этот результат даёт команде возможность показать лучший результат в следующих матчах. Футболист и болельщики команды ожидают пересмотра решений судей.