Rahimov Kuzyayev bilan shartnoma tafsilotlarini ochiq gapirdi
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi Yevropada yana o‘ynashni istagan, ammo oxir-oqibat Rossiyada qolishga qaror qilgan. Daler Saudiya Arabistoni yoki Turkiyaga ketishni xohlamagani uchun Rossiyada yana bir bor imkoniyatni sinab ko‘rishga qaror qilgan.
Rahimov shuningdek, futbolchining otasi bilan ham uchrashuvlar o‘tkazganini ta’kidladi. Kuzyayev bilan tuzilgan shartnoma 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha amal qiladi.
Hozirda "Rubin" jamoasi o‘n turdan so‘ng 15 ochko bilan turnir jadvalida yettinchi o‘rinda turibdi. Klub matbuot xizmati Rahimovning so‘zlarini aynan shu tarzda yetkazdi.

Рахимов откровенно рассказал о деталях контракта с Кузяевым
Главный тренер казанского "Рубина" Рашид Рахимов рассказал, как Далер Кузяев принял предложение клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, футболист хотел снова играть в Европе, но в итоге решил остаться в России. Далер решил попробовать свои силы в России ещё раз, так как не хотел ехать в Саудовскую Аравию или Турцию.
Рахимов также отметил, что проводил встречи с отцом футболиста. Контракт с Кузяевым действует до конца сезона 2025/2026.
В настоящее время команда "Рубин" после десяти туров занимает седьмое место в турнирной таблице, набрав 15 очков. Пресс-служба клуба передала слова Рахимова именно в таком виде.