Smolov: RPLda chempionlik uchun qattiq kurash bo‘ladi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Fyodor Smolov Rossiya Premyer Ligasi joriy mavsumidagi chempionlik uchun kurash haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, mavsum oldingilar kabi qiziqarli kechadi va oxirgi turgacha jamoalar o‘rtasida kuchli raqobat davom etadi. Smolovning ta’kidlashicha, hech bir jamoa mavsum yakuniga to‘rt-besh tur qolganda aniq chempion bo‘lib qolmaydi.
U dastlab “Krasnodar” jamoasi “Zenit”ni mag‘lub etsa, ular chempionlikni erta qo‘lga kiritishi mumkin deb o‘ylagan. Ammo hozirgi fikricha, chempionlik uchun kurash davom etadi.
Hozirgi paytda chempionatda “Krasnodar” yetakchilik qilmoqda va ular 19 ochkoga ega. Shuningdek, kuchli uchlikka CSKA va “Baltika” jamoalari kiradi, ular mos ravishda 18 va 17 ochkoga ega.
Bu mavsumda jamoalar o‘rtasidagi raqobat juda qattiq bo‘lib, har bir uchrashuvning natijasi chempionlik poygasiga ta’sir ko‘rsatmoqda. Shu sababli muxlislar oxirgi turgacha qiziqarli o‘yinni kutishlari mumkin.

Смолов: В РПЛ будет жесткая борьба за чемпионство
Бывший футболист сборной России Федор Смолов высказался о борьбе за чемпионство в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сезон будет таким же интересным, как и раньше, и до последнего тура между командами будет сильная конкуренция. Смолов подчеркнул, что ни одна команда не станет однозначным чемпионом за четыре-пять туров до окончания сезона.
Изначально он думал, что если команда «Краснодар» обыграет «Зенит», то они смогут рано завоевать чемпионство. Однако сейчас он считает, что борьба за титул продолжится.
В настоящее время в чемпионате лидирует «Краснодар», у них 19 очков. Также в тройку сильнейших входят ЦСКА и «Балтика», у которых соответственно 18 и 17 очков.
В этом сезоне конкуренция между командами очень жесткая, и результат каждого матча влияет на гонку за чемпионство. Поэтому болельщики могут ожидать интересную игру до самого последнего тура.