Omari Tetradze sog‘liq muammosi sababli o‘yinda qatnashmadi.
Ufa jamoasining bosh murabbiyi Omari Tetradze Rossiya Kubogining Hududlar yo‘li turnirining to‘rtinchi bosqichidagi o‘yinni sog‘lig‘i yomonligi sabab ishtirok eta olmadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda o‘yindan so‘ng jamoaning katta murabbiyi Artur Shaybekov ma’lum qildi. Shaybekovning so‘zlariga ko‘ra, Omari Mikhailovich Tula shahridagi turnirdan keyin kasallangan va tana harorati ko‘tarilganligi sababli, boshqalarni yuqtirmaslik maqsadida safarga chiqa olmadi.
O‘yin Kirov shahrining «Fankom» havaskor klubi bilan bo‘lib o‘tdi va asosiy vaqtdan keyingi penaltilar seriyasida «Fankom» g‘alaba qozondi. Ushbu jamoa turnir tarixida beshinchi bosqichga chiqqan birinchi havaskor jamoa bo‘ldi.
Shaybekov «Ufa» jamoasining mag‘lubiyatiga asosiy sabab sifatida imkoniyatlardan to‘g‘ri foydalanmaslik va himoyadagi zaifliklarni ko‘rsatdi.

Omari Тетрадзе не участвовал в игре из-за проблем со здоровьем
Главный тренер команды «Уфа» Омари Тетрадзе не смог принять участие в матче четвертого этапа турнира «Путь регионов» Кубка России из-за плохого самочувствия. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом после игры сообщил старший тренер команды Артур Шайбеков. По словам Шайбекова, Омари Михайлович заболел после турнира в Туле и из-за повышенной температуры не смог отправиться в поездку, чтобы не заразить других.
Матч прошел с любительским клубом «Фанком» из города Киров, и в серии пенальти после основного времени победу одержал «Фанком». Эта команда стала первой любительской командой в истории турнира, вышедшей в пятый этап.
Шайбеков назвал основной причиной поражения «Уфы» неэффективное использование моментов и слабости в обороне.