Frayburg Yevropa Ligasi uchrashuvida g‘alaba qozondi
Yevropa Ligasi birinchi bosqichida “Frayburg” jamoasi o‘z maydonida “Bazel” bilan bahs olib bordi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda birinchi golni 31-daqiqada nemis futbolchisi Patrik Osterhage kiritdi. Ikkinchi bo‘lim boshida Maksimilian Eggeshtayn hisobni ikki barobar oshirdi.
O‘yinning oxirlarida “Bazel” jamoasi Filip Otelening goli orqali hisobni 2:1 ga yaqinlashtirdi va o‘yinga qiziqish qo‘shdi. Shunga qaramay, shveytsariyaliklar uchrashuvni o‘z foydasiga hal qila olishmadi.
O‘yinning yakuniy hisob natijasi 2:1 “Frayburg” foydasiga qayd etildi. Jamoalar maydonda faol o‘ynashdi va ikki tomonlama hujumlar ko‘p bo‘ldi.
Bu uchrashuv Yevropa Ligasi doirasidagi muhim bahslardan biri bo‘ldi va muxlislar uchun qiziqarli kechdi. “Frayburg” jamoasi o‘z uy maydonida g‘alaba qozonib, keyingi bosqichga umid bilan qaramoqda.

Фрайбург выиграл в матче Лиги Европы
В первом раунде Лиги Европы команда «Фрайбург» сыграла на своем поле с «Базелем». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче первый гол на 31-й минуте забил немецкий футболист Патрик Остерхаге. В начале второго тайма Максимилиан Эггештайн удвоил счет.
В концовке матча команда «Базель» благодаря голу Филипа Отелена сократила счет до 2:1 и добавила интригу в игру. Тем не менее, швейцарцы не смогли изменить исход встречи в свою пользу.
Окончательный счет матча зафиксирован 2:1 в пользу «Фрайбурга». Команды активно играли на поле, было много атак с обеих сторон.
Этот матч стал одним из важных поединков в рамках Лиги Европы и оказался интересным для болельщиков. Команда «Фрайбург» одержала победу на своем поле и с надеждой смотрит в следующий раунд.