Radimov: Kuzyayev Yevropaga erta ketishi kerak edi
Zenit jamoasining sobiq futbolchisi Vladislav Radimov Daler Kuzyayevga Yevropada o‘z imkoniyatlarini erta sinab ko‘rishni maslahat berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Kuzyayev Yevropaga kech kelib, o‘zini to‘liq namoyon eta olmadi. Radimovning aytishicha, boshqa rossiyalik futbolchilar kabi Kuzyayev ham kuchli xorij klublariga erta o‘tib, moslashish uchun ko‘proq vaqt olishi kerak edi.
U «Gavr» klubidan to‘g‘ridan-to‘g‘ri yuqori darajadagi jamoaga o‘tish Kuzyayev uchun qiyinchilik tug‘dirganini ta’kidladi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, agar Daler Yevropaga erta borganida, u osonroq moslashib, o‘zini yaxshi ko‘rsatgan bo‘lardi.
Shu hafta Kuzyayev «Rubin» klubi bilan shartnoma imzoladi. Bu klubda u yangi imkoniyatlarga ega bo‘lib, faoliyatini davom ettiradi.

Радимов: Кузяев должен был рано уехать в Европу
Бывший футболист команды «Зенит» Владислав Радимов посоветовал Далеру Кузяеву рано попробовать свои силы в Европе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Кузяев поздно приехал в Европу и не смог полностью проявить себя. По словам Радимова, как и другие российские футболисты, Кузяев должен был рано перейти в сильные зарубежные клубы, чтобы получить больше времени на адаптацию.
Он подчеркнул, что переход из клуба «Гавр» сразу в команду высокого уровня стал для Кузяева сложностью. По словам специалиста, если бы Далер уехал в Европу раньше, он бы легче адаптировался и лучше проявил себя.
На этой неделе Кузяев подписал контракт с клубом «Рубин». В этом клубе у него появятся новые возможности для продолжения карьеры.