Alvares het-trik bilan "Atletiko" g‘alaba qozondi
La Liga musobaqasining dastlabki besh turida faqat bitta g‘alabaga erishgan "Atletiko" va "Rayo Valyekano" jamoalari o‘rtasidagi o‘yin chorshanba kuni bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 15-daqiqasida Markos Lyorente o‘ng qanotdan oldinga chiqib, to‘pni uzoq burchakka uzatdi va Xulian Alvares darvozaga aniq zarba berdi, hisob 1:0 bo‘ldi. Keyinchalik Frans Peres chap qanotdan to‘pni markazga uzatdi, ammo Aleksandre Juravski to‘pni biroz chapga yo‘naltirib yubordi.
Antuan Grizmann o‘ng qanotdan Nauel Molinani oldinga yubordi, u markazga uzatdi, lekin Alvares to‘pni tizzasi bilan darvozadan yuqoriga yo‘naltirdi. Birinchi bo‘limning 45-daqiqasida Pep Chavarria chap qanotdan uzoq masofadan kuchli zarba berdi va hisob 1:1 ga tenglashdi.
Ikkinchi bo‘limda Konor Gallaher o‘ng qanotdan aniq uzatma qilib, Niko Gonsales bosh bilan darvozaga biroz o‘ng tomonga zarba berdi. Ivan Ballyu 28 metr masofadan to‘pni chap tayanchga yaqin urdi.
77-daqiqada Alvaro Garsiya to‘p bilan yakka kurashda g‘alaba keltiruvchi golni urdi, bosh hakam avval offsayd deb hisoblagan bo‘lsa-da, VAR tizimi yordamida gol haqiqiyligi tasdiqlandi va hisob 1:2 bo‘ldi. Keyingi vaziyatda o‘ng qanotdan uzatilgan to‘pni Juliano Simeone bosh bilan urdi, darvozabon to‘pni qaytardi, ammo Alvares darhol to‘pni qayta urib, hisobni tenglashtirdi – 2:2.
Giakomo Raspadori o‘ng qanotdan darvozaga uzatma qildi, Simeone to‘pni tayanchga urdi. Alvares Simeonedan pas olib, markazga siljidi va 23 metr masofadan aniq zarba bilan hisobni 3:2 ga keltirdi.
Simeone o‘ng qanotdan yakka kurashda darvozabon bilan to‘qnashib, to‘pni uzoq tayanchga yaqin urdi. Ushbu g‘alabadan so‘ng "Atletiko" 9 ochko bilan 7-o‘rinni egallab turibdi, "Rayo Valyekano" esa 5 ochko bilan 14-o‘rinda joylashgan.
O‘yinning yakuniy hisob-natijasi "Atletiko" 3, "Rayo Valyekano" 2. Ushbu o‘yin Madriddagi "Riyad Eyr Metropolitano" stadionida o‘tkazildi.

Alvares с хет-триком принес победу "Атлетико"
Матч между командами «Атлетико» и «Райо Вальекано», которые в первых пяти турах Ла Лиги одержали всего по одной победе, состоялся в среду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 15-й минуте Маркос Льоренте вышел вперёд по правому флангу, сделал передачу в дальний угол, и Хулиан Альварес точно пробил по воротам, счет стал 1:0. Позже Франс Перес с левого фланга сделал передачу в центр, но Александр Журавский немного отклонил мяч влево.
Антуан Гризманн с правого фланга отправил Науэля Молину вперёд, тот сделал передачу в центр, но Альварес направил мяч коленом выше ворот. На 45-й минуте первого тайма Пеп Чаваррия с левого фланга мощно пробил издали, сравняв счёт — 1:1.
Во втором тайме Конор Галлахер сделал точную передачу с правого фланга, и Нико Гонсалес головой пробил немного вправо от ворот. Иван Баллю с 28 метров пробил мяч рядом с левой стойкой.
На 77-й минуте Альваро Гарсия выиграл единоборство с мячом и забил победный гол, главный судья сначала зафиксировал офсайд, но после проверки VAR гол был засчитан, счет стал 1:2. В следующей ситуации мяч с правого фланга головой пробил Хулиано Симеоне, вратарь отбил мяч, но Альварес сразу же добил его в ворота, сравняв счёт — 2:2.
Джакомо Распадори сделал передачу с правого фланга на ворота, Симеоне пробил мяч в стойку. Альварес получил пас от Симеоне, сместился в центр и точным ударом с 23 метров вывел команду вперёд — 3:2.
Симеоне в единоборстве с вратарём на правом фланге пробил мяч рядом с дальней стойкой. После этой победы «Атлетико» занимает 7-е место с 9 очками, а «Райо Вальекано» — 14-е с 5 очками.
Окончательный счёт матча: «Атлетико» 3, «Райо Вальекано» 2. Игра прошла на стадионе «Рияд Эйр Метрополитано» в Мадриде.