Gvardiola: Niko Gonsales murabbiy uchun tuhfa
Chorshanba kuni ispan futbolchisi Kubok ligasining "Hadderzfield Taun"ga qarshi o‘yinida jamoasiga g‘alaba qozonishda yordam berdi. U asosiy tarkibda maydonga tushib, 83-daqiqagacha o‘ynadi.
Gvardiola o‘yindan keyingi intervyusida Niko juda tez o‘rganadigan futbolchi ekanligini ta’kidladi. Uning yoshligi va yangi narsalarni o‘rganishga bo‘lgan ishtiyoqi murabbiy uchun katta sovg‘a hisoblanadi.
Boshqa futbolchilarga qaraganda, ba’zilarini o‘qitish qiyinroq bo‘ladi, dedi u. Niko Gonsales bu yil fevral oyida "Portu" klubidan "Manchester Siti"ga o‘tgan bo‘lib, uning transfer narxi 60 million yevroni tashkil etdi.
Shanba kuni Gvardiola jamoasi Angliya Premer Ligasi doirasida "Bernli"ga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi muhim bahslaridan biri hisoblanadi.

Гвардиола: Нико Гонсалес — подарок для тренера
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола похвалил полузащитника Нико Гонсалеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В среду испанский футболист помог своей команде одержать победу в матче Кубка лиги против «Хаддерсфилд Таун». Он вышел в основном составе и играл до 83-й минуты.
В интервью после игры Гвардиола отметил, что Нико — очень быстро обучающийся футболист. Его молодость и стремление изучать новое — большой подарок для тренера.
По сравнению с другими игроками, некоторых сложнее обучать, — сказал он. Нико Гонсалес перешёл в «Манчестер Сити» из клуба «Порту» в феврале этого года, сумма трансфера составила 60 миллионов евро.
В субботу команда Гвардиолы проведёт матч против «Бернли» в рамках Английской Премьер-лиги. Эта игра считается одним из важных поединков сезона для команды.