Vitor Roque Neymar rekordiga yaqinlashmoqda
Vitor Roke «Palmeiras» jamoasining hujumchisi sifatida Yevropaga muvaffaqiyatsiz ketishidan so‘ng faoliyatini qayta boshlashga muvaffaq bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi jamoasiga Libertadores kubogi yarim finaliga chiqishda yordam berdi. U Argentina «River Plate» jamoasiga qarshi o‘yinda gol urdi.
Braziliyaliklarning uy maydonidagi uchrashuvi 3:1 hisobida yakunlandi, umumiy hisob esa 5:2 bo‘ldi. Opta ma’lumotlariga ko‘ra, faqat Neymar bu turnirda o‘n golga erishgan eng yosh futbolchi hisoblanadi (20 yosh 47 kun), Vitor Roke esa 20 yosh 208 kunda bu natijaga erishdi.
Vitor Roke joriy yil fevral oxirida «Barselona»dan «Palmeiras»ga o‘tdi. Katalon klubi o‘sib kelayotgan yulduz futbolchini sotishdan 25 million yevro daromad oldi.
Ushbu transfer braziliyalik futbolchining faoliyatida yangi sahifa ochilishiga imkon yaratdi va u jamoasining muvaffaqiyatli o‘yinlarida muhim rol o‘ynamoqda. Roke faoliyati davomida o‘zining yuqori malakasi va maydondagi samaradorligi bilan ajralib turadi.

Витор Роке приближается к рекорду Неймара
Витор Роке, нападающий команды «Палмейрас», сумел возобновить карьеру после неудачного перехода в Европу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист помог своей команде выйти в полуфинал Кубка Либертадорес. Он забил гол в матче против аргентинского «Ривер Плейт».
Домашняя встреча бразильцев завершилась со счётом 3:1, общий счёт — 5:2. По данным Opta, только Неймар является самым молодым игроком, забившим десять голов в этом турнире (20 лет и 47 дней), Витор Роке достиг этого результата в 20 лет и 208 дней.
Витор Роке в конце февраля этого года перешёл из «Барселоны» в «Палмейрас». Каталонский клуб получил 25 миллионов евро за продажу восходящей звезды футбола.
Этот трансфер открыл новую страницу в карьере бразильского футболиста, и он играет важную роль в успешных матчах своей команды. Роке выделяется своим высоким мастерством и эффективностью на поле.