Emil Heskining ikki o‘g‘li Manchester Sityda debyut qildi
Manchester Siti jamoasining birinchi tarkibida Jeyden va Reygan Heski uchun Kubok ligasi doirasidagi Haddersfild Taunga qarshi o‘yin debyut bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Jeyden 76-daqiqada, Reygan esa 83-daqiqada maydonga tushdi. Uchrashuv 2:0 hisobida “shaharliklar” foydasiga yakunlandi.
Gollarni Fil Foden va Savio 18- va 74-daqiqalarda kiritishdi. Jeyden 19 yoshda, Reygan esa 17 yoshda bo‘lib, ular sobiq hujumchi Emil Heskining o‘g‘illari hisoblanadi.
Emil Heski 1999 yildan 2010 yilgacha Angliya terma jamoasida 62 ta o‘yin o‘tkazgan va “Lester”, “Liverpul”, “Birmingem”, “Uigan”, “Aston Villa” kabi klublarda faoliyat yuritgan. Keyingi bosqichda Xosep Gvardiola jamoasi Kubok ligasida Suonsi jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yin jamoaning musobaqadagi keyingi sinovidir va raqib kuchli hisoblanadi. Manchester Siti jamoasi g‘alaba qozonib, musobaqada yanada yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Два сына Эмила Хески дебютировали в Манчестер Сити
Для Джейдена и Рейгана Хески матч против Хаддерсфилд Таун в Кубке лиги стал дебютом в основном составе Манчестер Сити. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Джейден вышел на поле на 76-й минуте, а Рейган — на 83-й. Встреча завершилась со счётом 2:0 в пользу «горожан».
Голы забили Фил Фоден и Савио на 18-й и 74-й минутах соответственно. Джейдену 19 лет, Рейгану — 17, они являются сыновьями бывшего нападающего Эмила Хески.
Эмил Хески с 1999 по 2010 год провёл 62 матча за сборную Англии и выступал за такие клубы, как «Лестер», «Ливерпуль», «Бирмингем», «Уиган» и «Астон Вилла». В следующем раунде команда Хосепа Гвардиолы сыграет против Суонси в Кубке лиги.
Этот матч станет очередным испытанием для команды в турнире, а соперник считается сильным. Манчестер Сити намерен одержать победу и добиться ещё более высоких результатов в соревновании.