Messi MLSda 24 gol bilan poygada yetakchi
MLSning muntazam chempionati doirasida bo‘lib o‘tgan o‘yinda "Inter Mayami" jamoasi "Nyu-York Siti" ustidan 4:0 hisobida aniq g‘alabaga erishdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu jamoada 38 yoshli hujumchi Lionel Messi maydonga tushdi va o‘yinda ikki gol urdi. Hozirgi mavsumda MLSda Messi jami 24 ta gol bilan hisobga ega bo‘ldi.
U muntazam chempionatning eng yaxshi to‘purarlar poygasida yetakchilik qilmoqda. Uning eng yaqin raqibi "Nashvill" jamoasidan Sem Sarrij esa 21 ta gol bilan Messi ortidan kuzatmoqda.
Lionel Messi "Inter Mayami" jamoasida 2023 yil yozidan beri faoliyat yuritmoqda. Uning klub bilan amaldagi shartnomasi 2023 yil dekabr oxirida yakunlanadi.
Transfer narxi taxminan 18 million yevro deb baholanmoqda. Ushbu natija "Inter Mayami" jamoasi uchun muhim yutuq bo‘lib, Messi jamoaga katta hissa qo‘shmoqda.

Месси лидирует в гонке бомбардиров MLS с 24 голами
В матче регулярного чемпионата МЛС команда "Интер Майами" одержала уверенную победу над "Нью-Йорк Сити" со счётом 4:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой команде на поле вышел 38-летний нападающий Лионель Месси и забил два гола. В текущем сезоне в МЛС у Месси всего 24 гола.
Он лидирует в гонке лучших бомбардиров регулярного чемпионата. Его ближайший соперник Сем Сарри из команды "Нэшвилл" следует за Месси с 21 голом.
Лионель Месси выступает за "Интер Майами" с лета 2023 года. Его действующий контракт с клубом заканчивается в конце декабря 2023 года.
Стоимость трансфера оценивается примерно в 18 миллионов евро. Этот результат является важным достижением для команды "Интер Майами", и Месси вносит большой вклад в успехи клуба.