Semyone Chempionlar Ligasi g‘olibiga aylanishni maqsad qilgan
Ispaniya chempionatining oltinchi turida Madridning “Atletiko” jamoasi “Rayo Valyekano” ustidan 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinga doir fikrini Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Igor Kolyvanov bildirdi. “Atletikoda kuchli xarakter mavjud.
Semyone kabi murabbiy bilan bunday xarakter bo‘lmasligi mumkin emas. U jamoani Chempionlar Ligasi g‘olibiga aylantirmaguncha ishlashda davom etadi”, dedi mutaxassis “Match TV” telekanalida.
Shuningdek, “matraschilar” tarkibida argentinalik hujumchi Xulian Alvares uchta gol urib, jamoaning g‘alabasida muhim rol o‘ynadi. Diego Semyone qo‘l ostidagi jamoa olti o‘yindan keyin to‘plagan 9 ochko bilan La Liga turnir jadvalida to‘qqizinchi pog‘onada bormoqda.

Семён ставит целью стать победителем Лиги чемпионов
В шестом туре чемпионата Испании мадридский «Атлетико» одержал победу над «Райо Вальекано» со счётом 3:2. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Своё мнение об этой игре высказал бывший футболист сборной России Игорь Кольванов. «В «Атлетико» есть сильный характер.
С тренером, как Симеоне, такого характера не может не быть. Он будет продолжать работать, пока не сделает команду победителем Лиги чемпионов», — сказал специалист в эфире телеканала «Матч ТВ».
Кроме того, в составе «матрасников» аргентинский нападающий Хулиан Альварес забил три гола и сыграл важную роль в победе команды. Команда под руководством Диего Симеоне после шести матчей набрала 9 очков и занимает девятое место в турнирной таблице Ла Лиги.