Alonso jurnalistlarga bergan intervyusida Frankoning ko‘plab ijobiy fazilatlari borligini ta’kidladi. U 18 yoshda bo‘lib, jamoaga moslashishi yaxshi kechgan.
Murabbiy uning raqobatbardoshligi va energiyasini alohida qadrlaydi. Bu sifatlar “Real” uchun juda muhim hisoblanadi, dedi Alonso.
Shuningdek, u kelajakda Frankoning o‘sishini va jamoaga qo‘shadigan hissasini kuzatib borishni rejalashtirayotganini bildirdi. Franko Mastantuono yozgi transfer oynasida “Real” tarkibiga qo‘shilgan.
Hozirda “Real” La Liga doirasidagi “Atletiko”ga qarshi bo‘lib o‘tadigan safardagi o‘yinga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Ushbu derbi 27 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 17:15 da boshlanadi.

Хаби Алонсо высоко оценил Франко Мастантуоно
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо высоко оценил атакующего полузащитника Франко Мастантуоно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью журналистам Алонсо подчеркнул, что у Франко много положительных качеств. Ему 18 лет, и он хорошо адаптировался в команде.
Тренер особенно ценит его конкурентоспособность и энергию. Эти качества очень важны для «Реала», — сказал Алонсо.
Кроме того, он сообщил, что планирует следить за ростом Франко и его вкладом в команду в будущем. Франко Мастантуоно присоединился к «Реалу» в летнее трансферное окно.
В настоящее время «Реал» готовится к выездному матчу Ла Лиги против «Атлетико». Этот дерби состоится 27 сентября в 17:15 по московскому времени.