Adiev: Jamoamizda muammolar paydo bo‘ldi
Krylya Sovetov jamoasining bosh murabbiyi Magomed Adiev Match TV uchun Moskva Dinamo jamoasi bilan o‘yin oldidan fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bugungi boshlang‘ich tarkibda Oleynikov, Rahmanovich va Ignatenko bir vaqtda maydonga tushadi. Bu kombinatsiya avval bo‘lmagan edi.
Jamoada muayyan qiyinchiliklar yuzaga kelgan, ikki yomon natija natijasida o‘zgarishlar qilish zarurligi aniqlandi. Spartak va Krasnodar bilan o‘yinlarda qo‘llangan taktika samarali bo‘lmay, jamoa zaiflashayotgani sezildi.
Shu sababli yangi uslubni qabul qilishga qaror qilindi. Dinamo jamoasi kuchli zarbalar beruvchi jamoalardan biri hisoblanadi.
Bosh murabbiyning aytishicha, ular o‘yinni uch hujumchi bilan tashkil etadi, shuningdek, Miranchuk va Fomin faol yordam beradi. Jamoa raqibning kuchli tomonlarini to‘siqlash va o‘z kuchlarini namoyish etishga harakat qiladi.
Vladimir Ignatenko yana boshlang‘ich tarkibda o‘ynaydi. So‘nggi paytlarda unga ommaviy axborot vositalari va hamkasblar tomonidan katta e’tibor qaratilmoqda.
Murabbiy yosh futbolchini balandparvozlikdan himoya qilish qiyinligini ta’kidladi. Ignatenko hali o‘zining faqat dastlabki qadamlarini qo‘ymoqda va atrofdagi shov-shuv unga yoqmaydi.
U bilan ko‘p muloqot qilinsa-da, ba’zida suhbatlarni kamaytirish zarurati tug‘iladi, deya hazil qildi. Umuman olganda, jamoa yangi o‘yinga tayyorgarlik ko‘rmoqda va raqibga qarshi aniq taktika ishlab chiqilgan.

Adiev: В нашей команде возникли проблемы
Главный тренер команды «Крылья Советов» Магомед Адиев поделился мнением с Match TV перед игрой с московским «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в сегодняшнем стартовом составе одновременно выйдут на поле Олейников, Рахманович и Игнатенко. Такая комбинация ранее не применялась.
В команде возникли определённые трудности, после двух неудачных результатов стало ясно, что необходимы изменения. Тактика, применённая в матчах со «Спартаком» и «Краснодаром», оказалась неэффективной, и команда стала слабее.
Поэтому было принято решение перейти на новый стиль игры. Команда «Динамо» считается одной из сильных команд, наносящих мощные удары.
По словам главного тренера, они будут строить игру с тремя нападающими, а также активную помощь окажут Миранчук и Фомин. Команда постарается блокировать сильные стороны соперника и проявить собственные силы.
Владимир Игнатенко вновь выйдет в стартовом составе. В последнее время на него обращают большое внимание СМИ и коллеги.
Тренер отметил, что сложно защитить молодого футболиста от чрезмерной самоуверенности. Игнатенко только делает первые шаги, и ему не нравится окружающий шум.
Хотя с ним много общаются, иногда возникает необходимость сократить разговоры, пошутил он. В целом команда готовится к новой игре и разработала чёткую тактику против соперника.