Xabi Alonso Busketsning ketishini qadrladi
MLS mavsumi yakunlangach, Serxio Buskets o‘yin faoliyatini yakunlaydi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda “Real” jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso fikr bildirdi. Alonso ilgari Ispaniya terma jamoasida Buskets bilan birga o‘ynagan.
Avvalo, Busketsni ajoyib faoliyati bilan tabriklayman, dedi Alonso. U jamoamiz uchun ajoyib hamkor bo‘ldi.
Men uning bilan birga o‘ynashni juda yoqtirardim. Yarim himoyada u hech qachon muammo tug‘dirmadi, chunki o‘yinni boshqaruvchi edi.
U juda zukko edi. Eng tezkor o‘yinchi emasdi, lekin eng tez fikrlovchi edi.
Har doim bir qadam oldinda bo‘lib, to‘g‘ri qaror qabul qilardi. Biz hammamiz Buskets haqida iliq fikrda bo‘lamiz.
Umid qilamanki, u oxirgi o‘yinlardan zavqlanadi va keyin yaxshi dam oladi, dedi Alonso matbuot anjumanida. “Real” jamoasi navbatdagi o‘yinni 27 sentyabr kuni “Atletiko”ga qarshi o‘tkazadi.

Хаби Алонсо высоко оценил уход Бускетса
После окончания сезона MLS Серхио Бускетс завершит игровую карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом высказался главный тренер команды «Реал» Хаби Алонсо. Ранее Алонсо играл вместе с Бускетсом в сборной Испании.
Прежде всего, поздравляю Бускетса с выдающейся карьерой, — сказал Алонсо. Он был отличным партнером для нашей команды.
Мне очень нравилось играть с ним. В полузащите он никогда не создавал проблем, потому что управлял игрой.
Он был очень умным. Не самый быстрый игрок, но самый быстрый в мышлении.
Всегда был на шаг впереди и принимал правильные решения. Мы все тепло относимся к Бускетсу.
Надеюсь, он получит удовольствие от последних матчей и потом хорошо отдохнет, — сказал Алонсо на пресс-конференции. Следующий матч команды «Реал» состоится 27 сентября против «Атлетико».