Naumov Lokomotiv-Rubin o‘yinini durang deb baholadi
Toshkentning “Lokomotiv” futbol klubi sobiq prezidenti Nikolay Naumov Rossiya chempionatining o‘nchi turida bo‘lib o‘tadigan “Lokomotiv” va Qozonning “Rubin” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning sanasi 27 sentyabrga belgilangan. Naumovning so‘zlariga ko‘ra, bu o‘yin “Lokomotiv” uchun juda murakkab kechadi.
“Rubin” jamoasi kuchli va qat’iyatli raqib hisoblanadi. U o‘yinning natijasi durang yoki mezbonlarning bir gol farqi bilan mag‘lub bo‘lishi mumkinligini aytdi.
Ammo ko‘proq ehtimol bilan durang natija yuz beradi. Hozirda Radish Rahimov boshchiligidagi “Rubin” Rossiya Premer-ligasining turnir jadvalida 15 ochko bilan yettinchi o‘rinda turibdi.
Mikhail Galaktionov boshqaruvidagi “Lokomotiv” esa 17 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinni egallagan. Ushbu jamoaning so‘nggi besh o‘yini durang bilan yakunlangan.

Наумов оценил матч Локомотив-Рубин как ничью
Бывший президент футбольного клуба «Локомотив» из Ташкента Николай Наумов высказался о предстоящем матче между «Локомотивом» и казанским «Рубином», который состоится в десятом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Дата игры назначена на 27 сентября. По словам Наумова, этот матч будет очень сложным для «Локомотива».
«Рубин» считается сильным и решительным соперником. Он отметил, что результат матча может быть ничейным или поражением хозяев с разницей в один гол.
Однако с большей вероятностью ожидается ничья. В настоящее время «Рубин» под руководством Радиша Рахимова занимает седьмое место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги с 15 очками.
«Локомотив» под руководством Михаила Галактионова занимает четвёртое место с 17 очками. Последние пять матчей этой команды завершились вничью.