Kristofer Vu rus tilini o‘rganishga kirishdi.
Moskvadagi «Spartak» jamoasining himoyachisi Kristofer Vu rus tilini o‘rganmoqchi ekanligini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, u allaqachon maxsus ilova orqali ayrim iboralarni o‘rganishni boshlagan va yaqin kunlarda klubning tarjimoni bilan birinchi mashg‘ulotini o‘tkazadi. Kristofer Vu «Duolingo» ilovasi yordamida rus tilini o‘rganishni boshlaganini aytdi.
Shuningdek, u tarjimon bilan birinchi darsni o‘tkazishni rejalashtirgan. Bu tilni o‘rganishga bo‘lgan istagi bilan bog‘liq ekanligi ta’kidlandi.
Vu 2025 yil sentyabr oyida «Spartak»ga qo‘shilgan. U Fransiyaning «Ren» klubidan erkin agent sifatida kelgan.
24 yoshli kamerunlik futbolchi bilan klub o‘rtasida tuzilgan shartnoma 2029 yil 30 iyungacha amal qiladi. Uning bozor qiymati olti million yevro atrofida baholanmoqda.
2025/2026 yilgi mavsumda Vu Rossiya chempionati va Kubogida to‘rtta o‘yinda maydonga tushgan, ammo hali samarali harakatlari qayd etilmagan. Futbolchining jamoaga qo‘shilishi va til o‘rganishga bo‘lgan intilishi uning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil hisoblanadi.

Кристофер Ву начал изучать русский язык
Защитник московского «Спартака» Кристофер Ву сообщил о своем желании изучать русский язык. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, он уже начал изучать некоторые выражения с помощью специального приложения и в ближайшие дни проведет первое занятие с переводчиком клуба. Кристофер Ву заявил, что начал изучать русский язык с помощью приложения «Duolingo».
Также он планирует провести первый урок с переводчиком. Отмечается, что это связано с его желанием изучать язык.
Ву присоединился к «Спартаку» в сентябре 2025 года. Он пришел из французского клуба «Ренн» в статусе свободного агента.
Контракт 24-летнего камерунского футболиста с клубом действует до 30 июня 2029 года. Его рыночная стоимость оценивается примерно в шесть миллионов евро.
В сезоне 2025/2026 Ву сыграл в четырех матчах чемпионата России и Кубка, однако пока не отметился результативными действиями. Присоединение футболиста к команде и его стремление изучать язык считаются важными факторами для его будущих успехов.