Moskva “Lokomotiv” futbol klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov jamoaning Rossiya Premer-ligasidagi so‘nggi o‘yinlardagi natijalari yomon bo‘lishining sabablarini tushuntirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa oxirgi beshta o‘yinda doim durang o‘ynadi. Naumovning fikricha, muammo murabbiylar shtabining oddiy va kam o‘zgaruvchan taktikalardan foydalanishidadir.
Futbol o‘zgaruvchan va turli uslublarni talab qiladigan o‘yin bo‘lsa-da, “Lokomotiv” murabbiylari har doim bir xil uslubda o‘ynashadi. Ekspert shuningdek, jamoa zaif raqiblarga qarshi o‘yinlarda ham passiv o‘ynashini ta’kidladi.
Rossiya chempionatining to‘qqizinchi turidan so‘ng “temiryo‘lchilar” 17 ochko bilan turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi. Bu holat jamoaning rivojlanishi uchun murabbiylar taktikasini qayta ko‘rib chiqish zarurligini ko‘rsatadi.
Shuningdek, o‘yinchilarning o‘z mahoratini oshirish va yanada samarali o‘yin uslublarini qo‘llash muhimdir. Jamoa muxlislari va mutaxassislar bunday holatlarning tezda yaxshilanishini kutmoqda.

Наумов: причины пяти ничьих в "Локомотиве" у тренеров
Бывший президент футбольного клуба «Локомотив» Москва Николай Наумов объяснил причины плохих результатов команды в последних матчах Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда сыграла вничью в последних пяти матчах подряд. По мнению Наумова, проблема заключается в использовании тренерским штабом простых и мало меняющихся тактик.
Хотя футбол — это игра, требующая изменений и разнообразных стилей, тренеры «Локомотива» всегда играют в одном и том же стиле. Эксперт также отметил, что команда играет пассивно даже против слабых соперников.
После девятого тура чемпионата России «железнодорожники» занимают четвёртое место в турнирной таблице с 17 очками. Эта ситуация указывает на необходимость пересмотра тактики тренеров для развития команды.
Также важно, чтобы игроки повышали своё мастерство и применяли более эффективные игровые стили. Болельщики и специалисты команды ожидают скорейшего улучшения ситуации.