"Nyukasl" va "Arsenal" jamoalari kuchayganligini ta’kidlashdi
«Nyukasl» bosh murabbiyi Eddi Hau Angliya Premer-ligasida «Arsenal»ga qarshi bo‘ladigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Arsenal» jamoasi o‘tgan mavsumga nisbatan sezilarli darajada o‘zgarib, kuchaygan. Shu bilan birga, «Nyukasl» ham yangilangan va o‘zini qanday jamoa sifatida shakllantirish ustida ishlamoqda.
Mavsum boshidan beri ijobiy o‘zgarishlar yaqqol ko‘rinmoqda. «Bradford»ga qarshi o‘yinda jamoamiz ijodkorligi va texnik ko‘rsatkichlari yuqori darajada bo‘lganini ko‘rdik.
«Arsenal»ga qarshi o‘yinda ham shunday yuqori darajadagi o‘yin talab qilinadi, dedi Eddi Hau matbuot anjumanida. Ushbu o‘yin 28 sentabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 18:30da boshlanadi.
Jamoalar o‘zaro kuch sinashib, muxlislar uchun qiziqarli o‘yin namoyish etishga intiladi. Premer-liga doimiy ravishda yuqori darajadagi raqobatni ta’minlab kelmoqda.

«Ньюкасл» и «Арсенал» подчеркнули усиление команд
Главный тренер «Ньюкасла» Эдди Хау высказался о предстоящем матче Английской Премьер-лиги против «Арсенала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда «Арсенал» значительно изменилась и усилилась по сравнению с прошлым сезоном. В то же время «Ньюкасл» также обновился и работает над формированием своего стиля игры.
С начала сезона заметны положительные изменения. В матче против «Брэдфорда» мы увидели высокий уровень креативности и технических показателей нашей команды.
В матче против «Арсенала» также потребуется игра на таком же высоком уровне, — сказал Эдди Хау на пресс-конференции. Эта игра состоится в воскресенье, 28 сентября, и начнется в 18:30 по московскому времени.
Команды будут бороться за превосходство и стремиться показать интересный матч для болельщиков. Премьер-лига постоянно обеспечивает высокий уровень конкуренции.