Messi Busketsning faoliyati yakunlanishi haqida fikr bildirdi
Uning qarindoshi va «Inter Mayami» jamoasidagi hamkori bo‘lgan yulduz hujumchi Lionel Messi bu xabarga munosabat bildirdi. Messi ijtimoiy tarmoqlarda Buskets bilan birga tushgan suratni matnsiz joyladi.
Qiziqarli tomoni shundaki, Messi ushbu suratni «Barselona» jamoasida birga o‘ynagan paytlardan tanladi, hozirgi klubdagi emas. Hozirgi vaqtda «Inter Mayami» MLS Sharqiy konferensiyasi musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda.
Shuningdek, 38 yoshli Lionel Messining jamoa bilan amaldagi shartnomasi 2025 yil oxirigacha amal qiladi. Buskets esa undan bir yosh kichik bo‘lib, 37 yoshda.
Bu xabar futbol ixlosmandlari orasida katta qiziqish uyg‘otdi va ikkala futbolchining kelajakdagi faoliyati haqida ko‘plab munozaralarga sabab bo‘lmoqda.

Месси высказался о завершении карьеры Бускетса
Полузащитник Серхио Бускетс объявил о завершении карьеры после окончания сезона MLS. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его родственник и партнер по команде «Интер Майами», звезда нападения Лионель Месси отреагировал на эту новость. Месси опубликовал в социальных сетях фотографию с Бускетсом без текста.
Интересно, что Месси выбрал эту фотографию из тех времен, когда они вместе играли в «Барселоне», а не из нынешнего клуба. В настоящее время «Интер Майами» занимает третье место в таблице Восточной конференции MLS.
Кроме того, действующий контракт 38-летнего Лионеля Месси с командой действует до конца 2025 года. Бускетс, которому 37 лет, младше его на один год.
Эта новость вызвала большой интерес среди футбольных болельщиков и стала поводом для множества обсуждений о будущем обеих футболистов.