Lovchev: "Spartak"ning o‘yini umidsizlik uyg‘otadi
Sobiq Moskva “Spartak” jamoasi va SSSR terma jamoasi himoyachisi Yevgeniy Lovchev 2025/2026 yilgi mavsumda “qizil-oq” jamoasining o‘yinini tanqid qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Deyan Stankovich boshchiligidagi jamoa to‘qqiz turdan so‘ng turnir jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda va yetakchi “Krasnodar”dan to‘rt ochko orqada turibdi. Ekspert “Match Premier” efirida “Spartak” o‘yinini ko‘rishdan uyalishini aytdi.
U jamoa mag‘lub bo‘lmayotgani yaxshi emasligini, lekin umidsizlik paytida murabbiyni almashtirish kerakligini ta’kidladi. Shu bilan birga, Lovchev Stankovichning iste’fosini talab qilish noto‘g‘ri ekanini, chunki jamoa tarkibi hali to‘liq shakllanmaganini bildirdi.
Oldin klub doimiy ravishda yangi futbolchilarni sotib olib kelgan. O‘nchi turda “Spartak” 28 sentyabr kuni o‘z maydonida turnir jadvalida oxiridan ikkinchi o‘rinda borayotgan “Pari NN” jamoasini qabul qiladi.

Ловчев: Игра "Спартака" вызывает отчаяние
Бывший защитник московского «Спартака» и сборной СССР Евгений Ловчев раскритиковал игру «красно-белых» в сезоне 2025/2026. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Деяна Станковича после девяти туров занимает шестое место в турнирной таблице, отставая от лидера «Краснодара» на четыре очка. Эксперт в эфире «Матч Премьер» признался, что ему стыдно смотреть игру «Спартака».
Он отметил, что хорошо, что команда не проигрывает, но в моменты отчаяния нужно менять тренера. При этом Ловчев считает неправильным требовать отставки Станковича, так как состав команды ещё не полностью сформирован.
Ранее клуб регулярно приобретал новых футболистов. В десятом туре «Спартак» 28 сентября примет у себя команду «Пари НН», занимающую предпоследнее место в турнирной таблице.