Vedeneev: Kuzyovning «Rubin»ga o‘tishi jamoaga foyda beradi
Sobiq "Zenit" futbolchisi Sergey Vedeneev yaqinda "Rubin" klubiga o‘tgan Daler Kuzyov haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Markaziy yarim himoyachi bilan kazanliklar bir yillik shartnoma imzoladi. Vedeneevning so‘zlariga ko‘ra, bu transfer jamoa zaxirasi va tarkibi uchun yaxshi bo‘ldi.
Shuningdek, Kuzyov Yevropa tajribasini oshirgan, bu esa yosh futbolchilarga foydali bo‘lishi mumkin. U g‘arbiy futbol qanday rivojlanganini ularga tushuntirishi mumkin, dedi mutaxassis.
Biroq, Vedeneev Kuzyovni o‘rta darajadagi futbolchi sifatida baholadi va uning o‘yinni jonlantirish hamda hujumlarni rivojlantirish qobiliyati cheklanganligini ta’kidladi. Ertaga, 27 sentabr kuni, yarim himoyachi "Rubin" jamoasi safida debyut qilishi mumkin.
Rossiya Premyer-ligasining o‘nchi turida kazanliklar "Lokomotiv"ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Bu o‘yin Kuzyov uchun yangi imkoniyat bo‘lib, u o‘zini namoyish etishi kutilmoqda.

Веденев: переход Кузёва в «Рубин» принесёт пользу команде
Бывший футболист «Зенита» Сергей Веденев недавно высказался о Далере Кузёве, который перешёл в клуб «Рубин». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Центральный полузащитник подписал с казанцами контракт на один год. По словам Веденева, этот трансфер пошёл на пользу резерву и составу команды.
Кроме того, Кузёв приобрёл европейский опыт, что может быть полезно молодым футболистам. Он может объяснить им, как развивается западный футбол, отметил специалист.
Однако Веденев оценил Кузёва как футболиста среднего уровня и подчеркнул, что его способность оживлять игру и развивать атаки ограничена. Завтра, 27 сентября, полузащитник может дебютировать в составе «Рубина».
В десятом туре Российской Премьер-лиги казанцы проведут выездной матч против «Локомотива». Эта игра станет новой возможностью для Кузёва, от которого ожидают проявления себя.