Ronaldo o‘z faoliyatidagi 946-golini urdi
Saudiya Arabistoni chempionatining to‘rtinchi tur doirasida o‘tgan o‘yinda u “Al-Ittixod” darvozasiga 35-daqiqada gol urdi. Ushbu gol o‘yindagi ikkinchi hisoblandi.
11-daqiqada esa “Liverpul”ning sobiq hujumchisi Sadio Mane hisobni ochgan edi. Jamoalar tanaffusga “Al-Nasr”ning 2:0 hisobidagi yutug‘i bilan ketishdi.
Shuni ta’kidlash kerakki, Krishtianu Ronaldu hozirgi kunda futbol tarixidagi eng yaxshi to‘purar hisoblanadi. Uning hisobida klub darajasida 805 ta gol va Portugaliya terma jamoasi safida 141 ta gol mavjud.
Hujumchi faoliyatini davom ettirib, gol urishda o‘z hisobini muntazam ravishda oshirib bormoqda. Bu natijalar uning futbolga bo‘lgan sadoqati va mehnati samarasidir.
Ronaldu o‘zining yuqori darajadagi mahorati va tajribasi bilan jamoasiga katta hissa qo‘shishda davom etmoqda. Uning faoliyati yosh futbolchilar uchun ham namuna bo‘lib xizmat qiladi.

Роналду забил свой 946-й гол в карьере
Португальский нападающий Криштиану Роналду забил 946-й гол в своей карьере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче четвертого тура чемпионата Саудовской Аравии он забил гол в ворота «Аль-Иттихад» на 35-й минуте. Этот гол стал вторым в игре.
На 11-й минуте бывший нападающий «Ливерпуля» Садио Мане открыл счет. Команды ушли на перерыв при счете 2:0 в пользу «Аль-Насра».
Стоит отметить, что Криштиану Роналду в настоящее время считается лучшим бомбардиром в истории футбола. На его счету 805 голов на клубном уровне и 141 гол за сборную Португалии.
Нападающий продолжает карьеру, регулярно увеличивая свой голевой счет. Эти результаты являются плодом его преданности футболу и усердной работы.
Роналду продолжает вносить значительный вклад в команду благодаря своему высокому мастерству и опыту. Его карьера служит примером для молодых футболистов.