Bavariya Verderni yana katta hisobda mag‘lub etdi
So‘nggi yillarda “Bavariya” jamoasi “Verder”ga qarshi o‘yinlarda hech qanday qiyinchiliklarga duch kelmayapti. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Germaniya chempionatining yangi mavsumining oltinchi turidagi uchrashuv ham bundan mustasno bo‘lmadi. O‘yinning boshida mehmonlar o‘z maydonida to‘pni yo‘qotishdi.
Maykl Olise oldinga va biroz chapga pas berdi, Garri Keyn esa pastdan to‘pni o‘ng burchakdan o‘tkazib yubordi. 22-daqiqada “Verder” o‘ng qanotdan burchak zarbasini qaytarishga harakat qildi, ammo mezbonlar to‘pni egallab oldi.
Serj Gnabri qisqa pasni Olisega berdi, u o‘ng qanotdan to‘pni uzatdi. Jonatan Ta to‘pni oyoqning orqa qismi bilan biroz yo‘naltirdi, so‘ngra Luis Dias tizzasi bilan to‘pni chap burchakka yo‘naltirdi.
Hisob 1:0 bo‘ldi. Keyin Keyn chap qanotdan xavfli zarba berdi, darvozabon to‘pni oyoq bilan qaytardi.
45-daqiqada “Verder” darvozasining o‘ng tomoniga jarima zarbasini aniq amalga oshirgan Keyn hisobni 2:0 ga oshirdi. Ikkinchi bo‘limda Romano Shmid Yukinari Sugavarega pas berdi, u o‘ng tomondan qiyin burchakdan zarba berdi, ammo “Bavariya” darvozaboni to‘pni burchak zarbasiga yo‘naltirdi.
65-daqiqada “Bavariya”ning tezkor hujumi natijasida uchinchi gol kiritildi. Luis Dias jarima maydonchasidan zarba bera olmadi, ammo to‘p Keynga tushib, u darvoza to‘rini ishg‘ol qildi.
Dias o‘ng qanotdan biroz chapga surildi va zarbasini uzoq burchakka yo‘naltirishga harakat qildi, ammo to‘p burchakdan biroz chetga chiqdi. Olise o‘ng burchakdan yaqin masofaga zarba berdi, darvozabon to‘pni burchak zarbasiga qaytardi.
Nikolas Jekson darvozabon bilan yuzma-yuz vaziyatda gol urishi mumkin edi, ammo muvaffaqiyatsiz bo‘ldi. Yozua Kimmix o‘z jarima maydonchasida to‘pni yo‘qotdi, ammo keyin Viktor Bonifase “Bavariya” darvozasiga gol urdi, ammo u o‘yin chizig‘idan oldinda edi.
Darhol Tom Bishof qisqa pasni Konrad Laymerga berdi, u chap burchakdan to‘pni darvozaga yo‘naltirib, hisobni 4:0 ga yetkazdi. Shu tariqa “Bavariya” beshinchi ketma-ket o‘yinda g‘alaba qozondi va ikkinchi o‘rindagi jamoadan ochkolar farqi besh ochkoga yetdi.
“Verder” jamoasi esa to‘rtta ochko bilan jadvalning pastki qismida to‘rtinchi o‘rinda turibdi. Ushbu o‘yinda “Bavariya”ning asosiy futbolchilari va zaxira o‘yinchilari faol ishtirok etdi, jamoa o‘zining kuchli o‘yinini namoyish etdi va aniq ustunlikka erishdi.
«Barselona» «Manchester Siti» yarimhimoyachisi Rodrini sotib olganini tasdiqladi
Barselona futbol klubining yangi transferi Rodri sport olamida katta shov-shuvlarga sabab bo‘ldi. Ispaniyalik iqtidorli yarimhimoyachiga Madridning Real klubi ham

Бавария вновь крупно обыграла Вердер
В последние годы команда «Бавария» не испытывает никаких трудностей в матчах против «Вердера». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч шестого тура нового сезона чемпионата Германии не стал исключением. В начале игры гости потеряли мяч на своей половине поля.
Майкл Олисе сделал пас вперёд и немного влево, Гарри Кейн пробил низом в правый угол ворот. На 22-й минуте «Вердер» пытался отбить угловой с правого фланга, но хозяева завладели мячом.
Серж Гнабри сделал короткий пас Олисе, который от правого фланга сделал передачу. Джонатан Та слегка направил мяч пяткой, затем Луис Диас коленом направил мяч в левый угол.
Счёт стал 1:0. Затем Кейн нанес опасный удар с левого фланга, вратарь отбил мяч ногой.
На 45-й минуте Кейн точно исполнил штрафной удар справа от ворот «Вердера» и увеличил счёт до 2:0. Во втором тайме Романо Шмидт отдал пас Юкинари Сугавара, который пробил с правого фланга с трудного угла, но вратарь «Баварии» направил мяч на угловой.
На 65-й минуте в результате быстрой атаки «Баварии» был забит третий гол. Луис Диас не смог пробить из штрафной, но мяч отскочил к Кейну, который поразил сетку ворот.
Диас с правого фланга немного сместился влево и попытался направить удар в дальний угол, но мяч прошёл немного мимо угла. Олисе пробил с правого угла вблизи, вратарь отбил мяч на угловой.
Николас Джексон мог забить гол в ситуации один на один с вратарём, но неудачно. Йозуа Киммих потерял мяч в своей штрафной, но затем Виктор Бонифасе забил гол в ворота «Баварии», однако он был в положении вне игры.
Сразу после этого Том Бишоф сделал короткий пас Конраду Лаймеру, который с левого угла направил мяч в ворота, доведя счёт до 4:0. Таким образом, «Бавария» одержала пятую победу подряд, а отрыв от команды на втором месте увеличился до пяти очков.
Команда «Вердер» с четырьмя очками занимает четвёртое место с конца в таблице. В этом матче активное участие приняли как основные футболисты «Баварии», так и запасные, команда продемонстрировала свою сильную игру и добилась уверенного преимущества.