Masalitin: Krasnodar Rostov ustidan g‘alaba qozonadi
Sobiq futbolchi Valeriy Masalitin Rossiya Premyer Ligasi 10-tur doirasidagi «Rostov» va «Krasnodar» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvga oid o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Rostov» jamoasi yaxshi holatda bo‘lsa-da, uchrashuvda asosiy favorit «Krasnodar» hisoblanadi. Masalitin, ayniqsa, «Krasnodar» jamoasi o‘z maydonida «Zenit»ga qarshi mag‘lubiyat (0:2)dan keyin o‘z kuchini namoyish etishga intilishini ta’kidladi.
Shu bilan birga, u «Rostov» jamoasi ham o‘z maydonida kuchli raqobat ko‘rsatishga tayyorligini va ochkolarni osonlik bilan bermasligini aytdi. Mutaxassis fikricha, «Krasnodar» jamoasi mag‘lubiyatni tasodif deb hisoblab, o‘z o‘yinini yaxshilashga harakat qiladi.
Hozirgi vaqtda musobaqa jadvalida 9 turdan so‘ng «Krasnodar» 19 ochko bilan birinchi o‘rinda borsa, «Rostov» 11-o‘rinda joylashgan. Ushbu o‘yin muxlislar uchun qiziqarli va tortishuvli kechishi kutilmoqda.

Тема: Краснодар одерживает победу над Ростовом
Бывший футболист Валерий Масалитин поделился своим мнением о матче 10-го тура Российской Премьер-Лиги между командами «Ростов» и «Краснодар». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, несмотря на хорошее состояние «Ростова», основным фаворитом встречи считается «Краснодар». Масалитин особенно отметил, что команда «Краснодар» после поражения на своём поле от «Зенита» (0:2) стремится показать свои силы.
В то же время он отметил, что «Ростов» также готов к серьёзной конкуренции на своём поле и не собирается легко отдавать очки. По мнению специалиста, команда «Краснодар» воспримет поражение как случайность и постарается улучшить свою игру.
В настоящее время в турнирной таблице после 9 туров «Краснодар» занимает первое место с 19 очками, а «Ростов» располагается на 11-й позиции. Ожидается, что эта игра будет интересной и напряжённой для болельщиков.