Glebov: Har bir imkoniyatni golga aylantirish zarur
Poytaxtning Dinamo jamoasi markaziy yarim himoyachisi Danil Glebov Rossiya chempionatining o‘nchi turidan o‘rin olgan Samaradagi Krylya Sovetov jamoasi bilan o‘yin so‘ngida OAV vakillari bilan suhbatlashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
"Oq-ko‘k" jamoasi 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Glebov o‘z fikrida ko‘p imkoniyatlar yaratganliklarini ta’kidladi, ammo afsuski, barcha vaziyatlardan unumli foydalanilmaganini aytdi.
U o‘yinda barcha imkoniyatlarni golga aylantirish zarurligini, shunda o‘yinning qizg‘in yakuniga olib kelmasdan, osoyishta g‘alaba qozonish mumkinligini ta’kidladi. Hozirgi vaqtda Dinamo jamoasi o‘n o‘yindan so‘ng 15 ochko yig‘ib, Rossiya chempionatining turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpinning shogirdlari birinchi o‘rindan to‘rt ochko orqada qolmoqda. Ushbu natijalar jamoaning o‘z maqsadlariga erishish yo‘lida barqaror o‘yin ko‘rsatishini ko‘rsatmoqda.

Глебов: Каждую возможность нужно превращать в гол
Полузащитник столичного клуба «Динамо» Данил Глебов после матча с командой «Крылья Советов» из Самары, который состоялся в десятом туре чемпионата России, дал интервью представителям СМИ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «бело-голубых» одержала победу со счётом 3:2. Глебов отметил, что они создали много моментов, но, к сожалению, не все ситуации были использованы эффективно.
Он подчеркнул, что в игре необходимо превращать все возможности в голы, тогда можно выиграть спокойно, не доводя матч до напряжённой концовки. В настоящее время «Динамо» после десяти игр набрало 15 очков и занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата России.
Подопечные главного тренера Валерия Карпина отстают от лидера на четыре очка. Эти результаты показывают стабильную игру команды на пути к достижению своих целей.