Kutilganidek, ispan yarim himoyachisi yil oxirida, MLS mavsumi tugagach, faoliyatini yakunlaydi. Maskerano «Barselona»da birga o‘tgan davrni noyob va takrorlanmas deb ta’rifladi.
Ular uchun bu davr katta ahamiyatga ega bo‘lib, har birimizning faoliyatimizga ta’sir ko‘rsatdi. Buskets kelajakda murabbiy bo‘ladi, ammo qachon va qayerda ishlashini o‘zi hal qiladi.
Maskerano uning kelajagi haqida hali gaplashmagan, shuning uchun u «Inter Mayami»da qoladimi yoki o‘z yurtiga qaytadimi, aniq emasligini bildirdi. Buskets 2023 yilda AQShga ko‘chib o‘tgan.
Oldinroq u «Barselona» jamoasida 700 dan ortiq o‘yin o‘tkazgan. Bu futbolchi o‘zining katta tajribasi va professional faoliyati bilan jamoaga katta yordam berdi.

Маскерано прокомментировал уход Бускетса из футбола
Главный тренер команды «Интер Майами» Хавьер Маскерано высказался о решении Серхио Бускетса завершить футбольную карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как и ожидалось, испанский полузащитник завершит карьеру в конце года, после окончания сезона MLS. Маскерано охарактеризовал время, проведённое вместе в «Барселоне», как уникальное и неповторимое.
Этот период имел большое значение для них и повлиял на карьеру каждого из них. Бускетс станет тренером в будущем, но когда и где он будет работать — решать ему самому.
Маскерано отметил, что они ещё не обсуждали его будущее, поэтому пока не ясно, останется ли он в «Интер Майами» или вернётся на родину. Бускетс переехал в США в 2023 году.
Ранее он провёл более 700 матчей за команду «Барселона». Этот футболист оказал большую помощь команде своим богатым опытом и профессиональной деятельностью.