Noyer: Keyn va Levandovski o‘xshash darajada kuchli hujumchilar
Polshalik hujumchi 2022 yilda Myunxenning katta klubi tarkibini tark etib, Barselona klubiga ko‘chib o‘tgan. Keyingi yili esa Bavariya jamoasi Garri Keyn bilan shartnoma imzoladi.
Noyerning so‘zlariga ko‘ra, hamma Levandovskining Bavariyada qanchalik yaxshi o‘ynaganini biladi, lekin Garri ham kam emas. Uning ko‘rsatkichlari noyob bo‘lib, jamoaga katta foyda keltirmoqda.
Robert Levandovski Bavariya safida 375 ta o‘yinda 344 ta gol urgan. Garri Keyn esa hozirgacha 104 ta o‘yinda 100 ta golga erishgan.
Juma kuni 32 yoshli futbolchi Verderga qarshi o‘yinda ikki marta to‘p kiritdi va jamoasining 4:0 hisobidagi g‘alabasiga hissa qo‘shdi. Shu tariqa, Garri Keyn Bavariyada o‘zining yuqori darajasini namoyish qilmoqda va jamoaning asosiy hujumchilaridan biri sifatida e’tirof etilmoqda.

Noyer: Кейн и Левандовски одинаково сильные нападающие
Вратарь команды Бавария Мануэль Нойер сравнил нападающего Гарри Кейна с бывшей звездой команды Робертом Левандовски. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Польский нападающий в 2022 году покинул состав большого клуба Мюнхена и перешёл в клуб Барселона. В следующем году команда Бавария подписала контракт с Гарри Кейном.
По словам Нойера, все знают, насколько хорошо Левандовски играл в Баварии, но Гарри не уступает. Его показатели уникальны и приносят большую пользу команде.
Роберт Левандовски забил 344 гола в 375 матчах за Баварию. Гарри Кейн же на данный момент достиг 100 голов в 104 играх.
В пятницу 32-летний футболист забил два мяча в матче против Вердера и внес вклад в победу команды со счётом 4:0. Таким образом, Гарри Кейн демонстрирует свой высокий уровень в Баварии и признаётся одним из основных нападающих команды.