Messi Busketsning faoliyati yakunlanishini ta’kidladi
38 yoshli Argentina milliy terma jamoasi va "Inter Mayami" klubi hujumchisi Lionel Messi yarim himoyachi Serxio Busketsning faoliyatini yakunlash qarori haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik futbolchi mavsum oxirida faoliyatini tugatadi. Messi ijtimoiy tarmoqlardagi bayonotida shunday dedi: "Biz birga deyarli boshlang‘ichdan o‘ynadik.
Serxio, men sening o‘yiningdan zavqlanganimdan faxrlanaman. Oldinda hali biroz vaqtimiz bor." Serxio Buskets "Barselona" futbol akademiyasida tarbiyalangan.
U 2008 yildan 2023 yilgacha "ko‘k-burgund ranglilar" jamoasida o‘ynadi. Keyinchalik ispan futbolchisi Amerika Qo‘shma Shtatlaridagi "Inter Mayami" klubiga o‘tgan.

Месси подчеркнул завершение карьеры Бускетса
38-летний нападающий сборной Аргентины и клуба «Интер Майами» Лионель Месси высказался о решении полузащитника Серхио Бускетса завершить карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский футболист завершит карьеру в конце сезона. В заявлении в социальных сетях Месси сказал: «Мы почти с самого начала играли вместе.
Серхио, я горжусь тем, что наслаждался твоей игрой. Впереди у нас еще немного времени.» Серхио Бускетс воспитан в футбольной академии «Барселоны».
Он играл за команду «сине-гранатовых» с 2008 по 2023 год. Позже испанский футболист перешел в клуб «Интер Майами» из Соединенных Штатов Америки.