Tyukavin: "Dinamo" Samarada muhim g‘alabaga erishdi
Moskva «Dinamo» jamoasining hujumchisi Konstantin Tyukavin, tizzaning kesma bog‘lamlari jarohatidan so‘ng maydonga qaytgach, Samara shahrining «Krylya Sovetov» jamoasiga qarshi mehmondagi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
«Oq-ko‘k» jamoasi 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Tyukavinning so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limda jamoa yaxshi o‘ynadi.
O‘yin muxlislar uchun qiziqarli kechdi. Ular tezda gol urishga muvaffaq bo‘lishdi.
Ikkinchi bo‘lim boshida esa hisobni 4:0 ga yetkazib, o‘yinni yakunlash imkoniyati bor edi, ammo imkoniyatlar to‘liq amalga oshirilmadi. Kecha qozonilgan g‘alabadan so‘ng «Dinamo» jamoasi 15 ochko bilan turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda turibdi.
Valeriy Karpinning jamoasi yetakchi «Krasnodar»dan to‘rt ochko orqada qolmoqda. Jamoa keyingi o‘yinlarda natijalarni yaxshilab, yuqori o‘rinlarga chiqishni maqsad qilgan.

Тюкавин: "Динамо" в Самаре одержало важную победу
Нападающий московского «Динамо» Константин Тюкавин, вернувшийся на поле после травмы крестообразных связок колена, поделился впечатлениями от гостевого матча против самарских «Крыльев Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «бело-голубых» одержала победу со счётом 3:2. По словам Тюкавина, в первом тайме команда сыграла хорошо.
Матч получился интересным для болельщиков. Им удалось быстро забить гол.
В начале второго тайма была возможность довести счёт до 4:0 и завершить игру, но все шансы не были реализованы. После вчерашней победы «Динамо» с 15 очками занимает восьмое место в турнирной таблице.
Команда Валерия Карпина отстаёт от лидера «Краснодара» на четыре очка. В следующих матчах команда намерена улучшить результаты и подняться на более высокие позиции.