Florent Sinama-Pongol, sobiq "Liverpul" futbolchisi, Rossiyadagi eng yaxshi futbolchi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, eng yaxshi futbolchi Andrey Arshavin hisoblanadi. Arshavin ajoyib faoliyat yuritgan va Angliyaning "Arsenal" klubida yuqori darajada o‘ynagan.
Sinama-Pongol Rossiyada ko‘plab kuchli futbolchilar bo‘lganligini ta’kidladi va ularning hali ham mavjudligini qayd etdi. Andrey Arshavin "Zenit" klubining tarbiyalanuvchisi hisoblanadi.
U asosiy jamoada 2000 yildan 2009 yilgacha, shuningdek, 2012 yildan 2015 yilgacha o‘ynagan. 2009 yildan 2012 yilgacha esa u Londondagi "Arsenal" klubining sharafini himoya qilgan.
Rossiya terma jamoasining sobiq sardori professional faoliyatini 2018 yilda yakunlagan. Uning so‘nggi klubi Qozog‘istonning "Qayrat" jamoasi bo‘lgan.
Arshavinning faoliyati ko‘plab yosh futbolchilar uchun namuna bo‘lib xizmat qiladi. Uning muvaffaqiyatlari Rossiya futbolining rivojiga katta hissa qo‘shgan.

По мнению Синама-Понгола, Аршавин лучший футболист
Флорент Синама-Понголь, бывший игрок "Ливерпуля", высказал своё мнение о лучшем футболисте в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, лучшим футболистом является Андрей Аршавин. Аршавин провёл выдающуюся карьеру и играл на высоком уровне в английском клубе "Арсенал".
Синама-Понголь отметил, что в России было много сильных футболистов и они до сих пор есть. Андрей Аршавин является воспитанником клуба "Зенит".
Он играл в основном составе с 2000 по 2009 год, а также с 2012 по 2015 год. С 2009 по 2012 год он защищал честь лондонского клуба "Арсенал".
Бывший капитан сборной России завершил профессиональную карьеру в 2018 году. Его последним клубом была команда "Кайрат" из Казахстана.
Деятельность Аршавина служит примером для многих молодых футболистов. Его успехи внесли большой вклад в развитие российского футбола.