Gvardiola Angliya liga kubogini qadrlamoqda
Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Angliya ligasi kubogiga bo‘lgan munosabati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U uchinchi bosqich o‘yinida «Haddersfild» jamoasiga qarshi safarda 2:0 hisobida g‘alaba qozonganliklarini ta’kidladi. Gvardiola kubokni juda qadrlashini aytdi va uni to‘rt marta ketma-ket yutib olganini ma’lum qildi.
Shuningdek, u Premer-ligani ham yaxshi ko‘rishini, shu sababli so‘nggi sakkiz yil ichida olti marta chempionlikni qo‘lga kiritganini ta’kidladi. Bugun, 27 sentabr kuni, Manchester Siti o‘z maydonida Angliya chempionatining oltinchi turidan o‘rin olgan «Bernli» jamoasini qabul qiladi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 17:00 da boshlanadi. Ushbu uchrashuvning matnli translyatsiyasi saytimizda mavjud bo‘ladi.
Futbol muxlislari uchun qiziqarli va muhim voqea hisoblanadigan o‘yin jamoalar o‘rtasidagi raqobatni yanada kuchaytiradi. Gvardiola boshchiligidagi Manchester Siti jamoasi har doim yuqori natijalar ko‘rsatishga intiladi va muxlislarining umidlarini oqlashga harakat qiladi.

Гвардиола ценит Кубок английской лиги
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о своем отношении к Кубку Английской лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в матче третьего раунда они одержали победу в гостях над командой «Хаддерсфилд» со счетом 2:0. Гвардиола заявил, что очень ценит этот кубок и сообщил, что выиграл его четыре раза подряд.
Кроме того, он подчеркнул свою любовь к Премьер-лиге, отметив, что за последние восемь лет шесть раз становился чемпионом. Сегодня, 27 сентября, «Манчестер Сити» примет на своем поле команду «Бернли» в рамках шестого тура чемпионата Англии.
Матч начнется в 17:00 по московскому времени. Текстовая трансляция этой встречи будет доступна на нашем сайте.
Игра, являющаяся интересным и важным событием для футбольных болельщиков, усилит соперничество между командами. Команда «Манчестер Сити» под руководством Гвардиолы всегда стремится показывать высокие результаты и оправдывать надежды своих поклонников.