Bu haqda Kongolez futbol federatsiyasining rasmiy sayti xabar berdi. Terma jamoa Jahon chempionati saralash bosqichida Tog‘o va Sudan jamoalari bilan o‘yinlar o‘tkazadi.
O‘yinlar 10 va 14 oktabr kunlariga belgilangan. Hozirgi vaqtda Demokratik Kongo Respublikasi terma jamoasi 16 ochko bilan guruhda ikkinchi o‘rinda bormoqda va Senegal jamoasidan 2 ochko ortda qolmoqda.
Sudanning hisobida 12 ochko, Tog‘oda 7, Mavritaniyada esa 6 ochko mavjud. Jamoa hozircha saralash bosqichida ikkinchi o‘rindan chiqmoqda.
29 yoshli Bongonda yaqinda terma jamoada jarohat olganidan keyin sog‘ayib, maydonga qaytdi. U joriy mavsumda birinchi bor 13 sentyabr kuni maydonga tushdi va taxminan uch oy davomida maydondan chetda bo‘lgan edi.

Тео Бонгонда был вызван в сборную Демократической Республики Конго
Тео Бонгонда, полузащитник столичного «Спартака», получил вызов в национальную сборную своей родной Демократической Республики Конго. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает официальный сайт Федерации футбола Конго. Сборная проведет матчи отборочного этапа чемпионата мира против команд Того и Судана.
Матчи назначены на 10 и 14 октября. В настоящее время сборная Демократической Республики Конго занимает второе место в группе с 16 очками, отставая от сборной Сенегала на 2 очка.
У Судана 12 очков, у Того 7, а у Мавритании 6 очков. Команда пока выходит из отборочного этапа с второго места.
29-летний Бонгонда недавно вернулся на поле после травмы, полученной в сборной. В этом сезоне он впервые вышел на поле 13 сентября и отсутствовал примерно три месяца.