Kirpyen murabbiylikdagi qiyinchiliklarni tan oldi
Futbol bo‘yicha mutaxassis Sergey Kirlyakov Moskvadagi “Dinamo” va Samaradagi “Qanotlar Sovetlari” jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tgan o‘tgan kungi o‘yin haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin Premyer-liganing o‘nchi turiga taalluqli bo‘lib, “Dinamo” jamoasi 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Mutaxassisning aytishicha, murabbiy uchun bu o‘yin juda qiyin kechdi va ko‘p asab hujayralari yo‘qotildi.
Asosan tanqid o‘yinchilarga qaratilgan, chunki murabbiyning rejasi aniq bo‘lgan va u agressiv o‘yin uslubini nazarda tutgan. Karpiyning shogirdlari o‘n o‘yindan so‘ng 15 ochko to‘pladi.
Poytaxt jamoasi Premyer-liga turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda. Birinchi o‘rinni egallayotgan “Krasnodar”dan ular to‘rt ochko orqada qolmoqda.
Bu natijalar jamoaning kelgusidagi o‘yinlarda yanada yaxshilanishi zarurligini ko‘rsatadi. Murabbiy va futbolchilar jamoani yuqori pog‘onalarga olib chiqish uchun ko‘proq mehnat qilishi kerak.

Kirpyen признал трудности в тренерской деятельности
Футбольный специалист Сергей Кирляков поделился своими мыслями о вчерашнем матче между московским «Динамо» и самарскими «Крыльями Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч относился к десятому туру Премьер-лиги, в котором команда «Динамо» одержала победу со счётом 3:2. По словам специалиста, для тренера эта игра была очень сложной и стоила ему много нервных клеток.
В основном критика была направлена на игроков, так как план тренера был ясен, и он предполагал агрессивный стиль игры. Подопечные Кирпина после десяти игр набрали 15 очков.
Столичная команда занимает восьмое место в турнирной таблице Премьер-лиги. Они отстают от лидирующего «Краснодара» на четыре очка.
Эти результаты показывают необходимость улучшения игры команды в предстоящих матчах. Тренеру и футболистам нужно больше работать, чтобы вывести команду на высокие позиции.