Masalitin Krasnodarni RPL chempioni deb e’lon qildi
Sobiq CSKA futbolchisi Valeriy Masalitin Rossiya Premer Ligasi chempionligi uchun asosiy da’vogarlar haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozirda faqat Krasnodar jamoasi chempionlik uchun kuchli o‘yin ko‘rsatmoqda. Masalitinning ta’kidlashicha, Krasnodar jamoasi Spertsyanning va Kordobaning xizmatlarini saqlab qolgan, shuningdek, Perre hamda Augusto kabi kuchli futbolchilarni ham qo‘shib oldi.
Shuning natijasida jamoa o‘z kuchini yanada mustahkamlab, yuqori darajada o‘ynamoqda. Shu bois hozirda faqat Krasnodar Rossiya Premer Ligasi oltin medallari uchun asosiy nomzod hisoblanadi.
Hozirda Krasnodar turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda va to‘qqizta o‘yinda 19 ochko to‘plagan. O‘nchi turda ular Murad Musayev boshchiligida Rostov jamoasining maydoniga safar qiladilar.
Bu o‘yin jamoaning keyingi muvaffaqiyatlari uchun muhim hisoblanadi. Umuman olganda, Krasnodar jamoasi o‘zining kuchli tarkibi va yaxshi o‘yini bilan chempionlik uchun asosiy raqiblar orasida ajralib turibdi.

Масалитин объявил Краснодар чемпионом РПЛ
Бывший футболист ЦСКА Валерий Масалитин высказался о главных претендентах на чемпионство в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в настоящее время только команда Краснодар демонстрирует сильную игру в борьбе за чемпионство. Масалитин отметил, что Краснодар сохранил услуги Сперцян и Кордобы, а также приобрёл таких сильных игроков, как Перре и Аугусто.
В результате команда ещё больше укрепила свои позиции и играет на высоком уровне. Поэтому сейчас только Краснодар считается главным кандидатом на золотые медали Российской Премьер-Лиги.
В настоящее время Краснодар лидирует в турнирной таблице, набрав 19 очков в девяти матчах. В десятом туре они отправятся в гости к команде Ростов под руководством Мурада Мусаева.
Этот матч важен для дальнейших успехов команды. В целом, команда Краснодар выделяется среди основных соперников за чемпионство своим сильным составом и хорошей игрой.