Ahmat o‘yinda Akron darvozasini 3-daqiqada zabt etdi
Hamma muxlislar hali tribunalar va televizor ekranlari oldida joylashmagan bo‘lsa-da, Premyer liga 10-turidagi "Ahmat" va "Akron" o‘rtasidagi o‘yinda hisob allaqachon ochildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning uchinchi daqiqasida Grozniy jamoasi tezkor hujum uyushtirib, gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Lechi Sadulaev raqib jarima maydonining chap tomonida bir necha himoyachini o‘ziga jalb qilib, qisqa pasni Georgiy Melkadzega berdi.
Melkadze esa pasni qisqa tarzda Egash Kasanturaga uzatdi. U to‘pni o‘ng darvoza ustunidan qaytgan holda pastki qismiga aniq zarba bilan kiritdi.
Onlayn jadvalga ko‘ra, "Ahmat" jamoasi 15 ochko bilan oltinchi o‘rindagi guruhga yaqinlashmoqda, "Akron" esa 7 ochko bilan oxirgi o‘rinlardan uchinchisini egallab turibdi. Uchrashuvning matnli translyatsiyasini LiveResult.ru saytida kuzatib borishingiz mumkin.

Ахмат в игре забил ворота Акрона на 3-й минуте
Хотя все болельщики еще не заняли свои места на трибунах и перед экранами телевизоров, счет в матче 10-го тура Премьер-лиги между «Ахматом» и «Акроном» уже открыт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На третьей минуте встречи команда из Грозного организовала быстрый выпад и сумела забить гол. Лечи Садулаев привлек к себе нескольких защитников соперника на левом фланге штрафной площади и сделал короткую передачу Георгию Мелкадзе.
Мелкадзе в свою очередь коротко отдал пас Эгашу Касантуре. Он точно пробил мяч в нижнюю часть ворот, отскочив от правой стойки.
Согласно онлайн-таблице, команда «Ахмат» с 15 очками приближается к группе на шестом месте, а «Акрон» с 7 очками занимает третье место с конца. Текстовую трансляцию матча можно отслеживать на сайте LiveResult.ru.