Jerrard hozirgi Barselonada asosiy tarkibda o‘ynamayotganini aytdi
Sobiq taniqli futbolchi Stiven Jerrard o‘zining eng yaxshi davrida hozirgi yirik klublarning asosiy tarkibida o‘ynash imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, kuchli faoliyati davrida u hozirgi «Liverpul», «Real», «Manchester Yunayted», «Manchester Siti», «Arsenal», «Tottenhem», «Bavariya», «PSJ» va «Napoli» jamoalarining asosiy tarkibida o‘ynagan bo‘lardi. Biroq Stiven faqat «Barselona» jamoasi haqida shubha bildirdi.
U «Barselona»ning o‘yini uslubiga mos kelmasligini aytdi. ESPN tomonidan e’lon qilingan videoda Jerrard bu fikrini ochiqchasiga bildirdi.
Ushbu videoga ko‘plab muxlislar munosabat bildirishdi. Ba’zilarining fikricha, Jerrard hozirgi «Real» jamoasining asosiy tarkibiga kira olmasligi mumkin, chunki jamoada juda kuchli futbolchilar, jumladan Jud Belingem bor.
Shunday qilib, Stiven Jerrard o‘zining o‘yin uslubi va zamonaviy futbol talablariga qarab, ba’zi jamoalarga mos kelmasligini tan olgan. Bu munozaralar futbol ixlosmandlari o‘rtasida keng muhokamalarga sabab bo‘lmoqda.

Джеррард сказал, что сейчас не играет в основном составе Барселоны
Бывший известный футболист Стивен Джеррард высказался о возможности играть в основном составе крупных современных клубов в лучшие годы своей карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в период своей сильной игры он бы выступал в основном составе таких команд, как «Ливерпуль», «Реал», «Манчестер Юнайтед», «Манчестер Сити», «Арсенал», «Тоттенхэм», «Бавария», «ПСЖ» и «Наполи». Однако Стивен выразил сомнения только относительно команды «Барселона».
Он отметил, что стиль игры «Барселоны» ему не подходит. В видео, опубликованном ESPN, Джеррард открыто высказал это мнение.
На это видео отреагировали многие болельщики. По мнению некоторых, Джеррард мог бы не попасть в основной состав нынешнего «Реала», так как в команде очень сильные футболисты, в том числе Джуд Беллингем.
Таким образом, Стивен Джеррард признал, что с учетом своего стиля игры и современных требований футбола он не подходит некоторым командам. Эти обсуждения вызывают широкие дебаты среди футбольных поклонников.