Kasintura: Akron 1:0 hisobida g‘alaba qozondi
«Ахмат» ва «Акрон» жамоалари ўртасидаги учрашувнинг энг яхши футболчиси Эгаш Касинтура «Матч ТВ»га ўйин ҳақида фикрларини билдирди. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Уйин оғир ва кўп рақобатли бўлишини ҳамма яхши тушунган эди. Жамоа учун биринчи имкониятни амалга ошириш муҳим бўлди ва бу мақсадга эришилди.
Ҳисоб 1:0 бўлганидан сўнг рақибда бир неча имкониятлар пайдо бўлди, лекин улар бизга имконият беришди. Иккинчи таймнинг ўрталарида биз ўз устунлигимизни икки баробар оширишга муваффақ бўлдик.
Будан сўнг ўйин анча енгиллашди. Барча мухлисларни ғалаба билан табриклайман ва уларнинг қўллаб-қувватлаши учун миннатдорчилик билдираман.
Биз улар учун яхши ўйин кўрсатишга ҳаракат қиламиз. Иккинчи таймда «Акрон» жамоаси жуда фаол бошлади.
Инициятивани йўқотиш сабаби нимада эди, деган саволга жавоб берганда, ҳар бир ўйинда шундай ҳолат юзага келиши мумкинлиги айтилди. Рақиб йўқотадиган ҳеч нарса йўқ бўлганда, катта куч билан олдинга ташланади.
Биз эса олдинда бўшлиқлар пайдо бўлгани туфайли ўз имкониятларимизни амалга оширишга улгурдик. Мансилия томонидан киритилган иккинчи гол ўйинда бурилиш нуқтаси бўлдими, деган саволга жавобан, ҳисоб 1:0 бўлганида рақибда кўп имкониятлар бўлган, аммо 2:0 бўлгандан кейин улар эҳтимол бу ўйиндан очко олиб чиқолмаслигини ҳис қилган.
Шу сабабдан ўйин анча енгиллашган. Жамоа етти ўйиндан буён мағлубиятга учрамаяпти ва очколар тўплаяпти.
Ҳозирда чемпионат жадвали ўрталарида жойлашган. Мақсадлар ва юқори ўринларни эгаллаш истаги ҳақида сўралганда, ҳар доим ғалаба учун ўйнашга ҳаракат қилинишини, очколарни тўплаб, чемпионат ўрталарида юқорига ёки пастга қараш мумкинлигини айтди.

Касинтура: Акрон выиграл со счетом 1:0
Лучший футболист матча между командами «Ахмат» и «Акрон» Эгаш Касинтура поделился своими мыслями об игре в интервью «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Все понимали, что игра будет тяжелой и с большим соперничеством. Для команды было важно реализовать первый шанс, и эта цель была достигнута.
После того как счет стал 1:0, у соперника появилось несколько возможностей, но они не дали нам шансов. В середине второго тайма нам удалось удвоить наше преимущество.
После этого игра значительно упростилась. Поздравляю всех болельщиков с победой и выражаю благодарность за их поддержку.
Мы стараемся показывать хорошую игру для них. Во втором тайме команда «Акрон» начала очень активно.
Отвечая на вопрос, почему была потеряна инициатива, было сказано, что в каждой игре могут возникать такие ситуации. Когда у соперника нет ничего, что он может потерять, он идет вперед с большой силой.
Мы же воспользовались появившимися свободными зонами и реализовали свои возможности. Отвечая на вопрос, стал ли второй гол, забитый Мансилией, поворотным моментом в игре, было отмечено, что при счете 1:0 у соперника было много шансов, но после того, как счет стал 2:0, они, вероятно, почувствовали, что не смогут взять очки в этой игре.
Поэтому игра значительно упростилась. Команда не проигрывает уже семь матчей и набирает очки.
Сейчас команда находится в середине турнирной таблицы. Отвечая на вопрос о целях и желании занять высокие места, он сказал, что всегда стараются играть на победу, набирают очки и могут смотреть вверх или вниз в середине чемпионата.