Axmat Cherchesov bilan Premyer-liga top-5ga kirishi mumkin
Grozniyning "Axmat" jamoasining sobiq futbolchisi Andrey Semyonov jamoaning kelajakdagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiya Premyer-ligasining o‘nchi turida "Axmat" o‘z maydonida Tolyatti shahrining "Akron" jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etganini ta’kidladi. Semyonovning so‘zlariga ko‘ra, yozgi transfer oynasida klub kuchaygan va har bir pozitsiyada ikkita o‘yinchi mavjud.
Bu esa jamoaga raqobatbardosh bo‘lish imkonini beradi. U "Axmat" bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov rahbarligida Premyer-liganing birinchi beshtaligiga kirish imkoniyatiga ega ekanligini aytdi.
Hozirda "Axmat" Rossiya chempionatining turnir jadvalida yettinchi o‘rinda turibdi va o‘n o‘yindan so‘ng 15 ochko jamg‘argan. Jamoa beshinchi o‘rinda turgan "Zenit"dan faqat bitta ochko ortda qolmoqda, biroq "Zenit"ning hali bir o‘yini qolgan.

Ахмат Черчесов может войти в топ-5 Премьер-лиги
Бывший футболист грозненского «Ахмата» Андрей Семёнов высказался о перспективах команды в будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в десятом туре Российской Премьер-лиги «Ахмат» на своём поле одержал победу над командой «Акрон» из Тольятти со счётом 3:0. По словам Семёнова, в летнее трансферное окно клуб усилился, и на каждой позиции теперь есть по два игрока.
Это даёт команде возможность быть конкурентоспособной. Он заявил, что под руководством главного тренера «Ахмата» Станислава Черчесова команда имеет шансы войти в первую пятёрку Премьер-лиги.
В настоящее время «Ахмат» занимает седьмое место в турнирной таблице чемпионата России, набрав 15 очков после десяти матчей. Команда отстаёт всего на одно очко от занимающего пятое место «Зенита», у которого при этом ещё есть одна игра в запасе.