Amorim mag‘lubiyatdan keyin ishidan xavotirda emas
«Manchester Yunayted» bosh murabbiyi Ruben Amorim «Brentford»ga qarshi o‘yinda (1:3) mag‘lubiyatdan so‘ng ish faoliyati haqida savolga javob berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining ishidan xavotirda emasligini ta’kidladi. Amorimning so‘zlariga ko‘ra, u o‘z vazifasini bajarishda qulay his qilmoqda va bu borada tashvishlanmaydi.
U ish joyidagi holatni o‘zi hal qilmasligini aytib, imkon qadar har daqiqada jamoa uchun bor kuchini sarflashini bildirdi. «Men ish haqida hech qachon xavotir olmayman, men bunday odam emasman», dedi u BBC Match of the Day dasturiga bergan intervyusida.
Endilikda Ruben Amorim «Manchester Yunayted»ni Angliya Premer-ligasining navbatdagi uy o‘yiniga, «Sanderlend»ga qarshi bahsga tayyorlaydi. Ushbu o‘yin 4-oktabr, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Hozirgi vaqtda «Manchester Yunayted» Angliya chempionati jadvallarida 13-o‘rinda turibdi. Jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va murabbiy jamoani keyingi musobaqalarda muvaffaqiyatga erishtirishga harakat qilmoqda.

Amorim не беспокоится о работе после поражения
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Рубен Аморим ответил на вопрос о своей работе после поражения в матче против «Брентфорда» (1:3). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что не обеспокоен своей работой. По словам Аморима, он чувствует себя комфортно, выполняя свои обязанности, и не переживает по этому поводу.
Он заявил, что не решает ситуацию на рабочем месте самостоятельно и старается отдавать все силы команде в каждую минуту. «Я никогда не беспокоюсь о работе, я не такой человек», — сказал он в интервью программе BBC Match of the Day.
Теперь Рубен Аморим готовит «Манчестер Юнайтед» к следующему домашнему матчу Английской Премьер-лиги против «Сандерленда». Эта игра состоится в субботу, 4 октября.
В настоящее время «Манчестер Юнайтед» занимает 13-е место в турнирной таблице чемпионата Англии. Команда стремится улучшить свою игру, а тренер пытается привести команду к успеху в следующих соревнованиях.