Akron jamoasi hakamlikka norozilik bildirdi
Tolyatti shahrining "Akron" jamoasi rahbariyati hakam Evgeniy Kukulyakning "Ahmat" bilan o‘tkazilgan uchrashuvdagi faoliyatidan norozi qolgan. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Premyer Ligasi doirasidagi o‘nchi tur o‘yini mezbonlar hisobiga 0:3 hisobida yakunlandi. "Sudya qarorlari bizda tushunmovchiliklarni yuzaga keltirdi.
"Akron" bosh hakamning qarorlari bo‘yicha tushuntirish olishni istaydi. Jamoa ushbu masala bo‘yicha Ekspertlik Sudiga murojaat yuboradi", deb ma’lum qildi jamoa vakillari "Sport-Ekspress"ga bergan intervyusida.
So‘nggi o‘yinlar natijalariga ko‘ra, "Ahmat" joriy mavsumda milliy chempionat jadvalida yettinchi o‘rinda bormoqda. Stanislav Cherchesov boshchiligidagi jamoa 15 ochko to‘plagan.

Команда Акрон выразила недовольство решением судьи
Руководство команды "Акрон" из города Тольятти выразило недовольство действиями судьи Евгения Кукуляка в матче с "Ахматом". Об этом сообщил Euro-football.ru.
Матч десятого тура Российской Премьер-Лиги завершился со счётом 0:3 в пользу хозяев. "Решения судьи вызвали у нас недоразумения.
"Акрон" хочет получить разъяснения по решениям главного судьи. Команда направит обращение в Экспертный суд по этому вопросу", — сообщили представители команды в интервью "Спорт-Экспресс".
По результатам последних матчей, "Ахмат" занимает седьмое место в таблице национального чемпионата в этом сезоне. Команда под руководством Станислава Черчесова набрала 15 очков.