Barinov: Maydonda doim o‘zimni eng yaxshi his qilaman
Lokomotiv va Rubin jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi Dmitriy Barinov “Match TV”ga o‘yindagi taassurotlari bilan bo‘lishdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Lokomotiv uchun oson bo‘lmaganini ta’kidladi. Futbol nuqtai nazaridan o‘yinni taxminan 60 daqiqa davomida yoqtirgani, ko‘p to‘p nazorat qilinishi va xavfli vaziyatlar unchalik ko‘p bo‘lmasligini aytdi.
Shu bilan birga, Rubinning yaxshi himoyalanishi va himoyaga asoslangan kuchli jamoa ekanligini tan oldi. G‘alaba qozonilganidan mamnunligini bildirdi.
Ba’zi lahzalarda o‘yinning buzilganini ta’kidladi. Rubin jamoasi ko‘proq hujumga o‘tgani va to‘pni uzoqqa, Daku tomon otgani sabab o‘yinda qiyinchiliklar yuzaga kelgan.
Shuningdek, Lokomotivning ikkinchi hujumchisi Kolyaning maydonga tushishi o‘yinni biroz soddalashtirganini qayd etdi. Jamoa oxirgi daqiqalargacha chidab, g‘alabani qo‘lga kiritgan.
Uzatilgan g‘alaba seriyasining uzilishi muhim voqea ekanini aytdi. G‘alaba qozonish har doim yoqimli ekanini, shuning uchun jamoa bu vaziyatni o‘zgartirib, oldinga intilishi kerakligini ta’kidladi.
Futbol oxirgi soniyagacha o‘ynalishini eslatib, jamoani maqtadi. Bugungi o‘yinda o‘zini eng yaxshi futbolchi deb hisoblashini ham yashirmadi va har doim shunday his qilishini bildirdi.

Баринов: На поле я всегда чувствую себя лучше всего
Лучший игрок матча между командами «Локомотив» и «Рубин» Дмитрий Баринов поделился своими впечатлениями от игры с «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что матч для «Локомотива» не был лёгким. С футбольной точки зрения ему понравилась игра примерно в течение 60 минут, было много контроля мяча, а опасных моментов не так много.
При этом он признал хорошую защиту «Рубина» и то, что это сильная команда, основанная на обороне. Выразил удовлетворение победой.
В некоторых моментах он отметил, что игра была нарушена. Из-за того, что команда «Рубин» чаще переходила в атаку и отправляла мяч далеко, в сторону Дака, в игре возникали трудности.
Также он отметил, что выход второго нападающего «Локомотива» Коляна на поле немного упростил игру. Команда выдержала до последних минут и одержала победу.
Он сказал, что прерывание серии побед — важное событие. Побеждать всегда приятно, поэтому команда должна изменить эту ситуацию и стремиться вперёд.
Напомнив, что футбол играется до последних секунд, он похвалил команду. В сегодняшней игре он не скрывал, что считает себя лучшим игроком и всегда так себя чувствует.