Poytaxtning "Lokomotiv" jamoasi yarim himoyachisi Aleksey Batrakov Rossiya Premyer Ligasi 10-turida "Rubin"ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyin klubdan ketishi mumkinligi haqidagi gap-so‘zlarga munosabat bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U bunday xabarlarga e’tibor bermasligini, ularni faqat mish-mish deb hisoblashini ta’kidladi. Futbolchi o‘ziga oid yangiliklarni kuzatmasligini aytdi va hozircha bularning barchasi faqat gap gap ekanligini bildirdi.
Joriy mavsumda Batrakov barcha turnirlarda jami 12 ta o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urdi va ikki marta jamoadoshlariga golga assistentlik qildi. Uning "Lokomotiv" bilan amaldagi shartnomasi 2029-yil yozigacha amal qiladi.
Futbolchining klubdagi faoliyati va natijalari jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, uning kelajagi haqida gap-so‘zlar hozircha tasdiqlanmagan. Batrakov o‘z ishiga e’tibor qaratib, jamoasining muvaffaqiyati uchun harakat qilmoqda.

Батраков ответил на слухи о своем уходе из Локомотива
Полузащитник столичного клуба «Локомотив» Алексей Батраков прокомментировал слухи о возможном уходе из клуба после матча 10-го тура Российской Премьер-Лиги против «Рубина». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что не обращает внимания на такие сообщения и считает их лишь слухами. Футболист отметил, что не следит за новостями о себе и пока все это лишь разговоры.
В текущем сезоне Батраков сыграл в общей сложности 12 матчей во всех турнирах, забил 10 голов и дважды ассистировал партнерам по команде. Его действующий контракт с «Локомотивом» действует до лета 2029 года.
Деятельность и результаты футболиста в клубе имеют важное значение для команды, и слухи о его будущем пока не подтверждены. Батраков сосредоточен на своей работе и стремится к успехам своей команды.