Naumov "Lokomotiv" g‘alabasini jamoa uchun turtki deb bilmadi
Moskva “Lokomotiv” klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov “Rubin” jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi (1:0) g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘yin teng kechdi va ko‘p jihatdan durang natijasiga moyil edi. Naumov ta’kidlaganidek, poytaxt jamoasi ko‘pincha kuch bilan emas, balki raqibga moslashish orqali harakat qiladi, bu esa sovrinli o‘rinlar uchun kurashishda to‘siq bo‘ladi.
Shu bilan birga, u Dmitriy Barinovning o‘yin maydonining markaziy qismida muhim rol o‘ynashini va jamoaga xarakter bag‘ishlashini alohida ta’kidladi. Umuman olganda, o‘yin nolga teng edi va durang ehtimoli yuqori edi.
“Lokomotiv” uzoq kutilgan g‘alabani qo‘lga kiritdi, biroq bu jamoa uchun katta turtki bo‘lishiga ishonmayman, dedi Naumov. Jamoa ko‘pincha bosim o‘tkazishdan ko‘ra raqibga moslashish orqali o‘ynaydi, deya qo‘shimcha qildi u.
Hozirda “Lokomotiv” Rossiya Premer Ligasi jadvalida 20 ochko bilan yetakchilik qilmoqda. Bu natija jamoaning o‘z o‘yinini yaxshilashga intilayotganidan dalolat beradi va kelajakdagi muvaffaqiyatlar uchun asos bo‘lishi mumkin.

Наумов не считал победу "Локомотива" стимулом для команды
Бывший президент московского клуба «Локомотив» Николай Наумов высказался о победе в матче против команды «Рубин» (1:0). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игра была равной и во многом склонялась к ничейному результату. Как отметил Наумов, столичная команда часто действует не силой, а подстраиваясь под соперника, что становится препятствием в борьбе за призовые места.
В то же время он особо подчеркнул важную роль Дмитрия Баринова в центральной части поля и то, что он придаёт команде характер. В целом игра была равна нулю, и вероятность ничьей была высокой.
«Локомотив» одержал долгожданную победу, но я не считаю, что это станет большим стимулом для команды, — сказал Наумов. — Команда часто играет, подстраиваясь под соперника, а не оказывая давление», — добавил он.
В настоящее время «Локомотив» лидирует в таблице Российской Премьер-Лиги с 20 очками. Этот результат свидетельствует о стремлении команды улучшить свою игру и может стать основой для будущих успехов.