Kuzyayev "Rubin" safida debyut o‘yinini o‘tkazdi
27 sentyabr kuni Rubin safarda Lokomotivga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Kuzyayev o‘yinning ikkinchi bo‘limida maydonga tushdi, biroq samarali harakat qilolmadi.
U o‘z fikrida jismoniy jihatdan qiyinchiliklarga duch kelganini ta’kidladi. Ko‘p vaqt maydondan chetda qolganligi sabab o‘yinda boshida nafas olishda qiynalgan, keyin esa holati yaxshilanganini aytdi.
Keyingi turda Rubin Kazanda Samara jamoasi Krylya Sovetovni qabul qiladi. Ushbu o‘yin 4 oktabr, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoa muxlislari uchun muhim bahs bo‘lishi kutilmoqda. Kuzyayevning o‘yindagi ishtiroki va jamoaning natijasi katta e’tibor bilan kuzatiladi.

Кузяев дебютировал в составе "Рубина"
Полузащитник Рубина Далер Кузяев поделился мнением о своем дебюте в чемпионате России в составе казанской команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27 сентября Рубин на выезде проиграл Локомотиву со счетом 0:1. Кузяев вышел на поле во втором тайме, но не смог проявить себя эффективно.
В своем комментарии он отметил, что столкнулся с физическими трудностями. Из-за длительного отсутствия на поле в начале игры ему было тяжело дышать, но затем его состояние улучшилось.
В следующем туре Рубин в Казани примет самарскую команду Крылья Советов. Матч состоится 4 октября, в субботу.
Ожидается, что это будет важная встреча для болельщиков команды. Участие Кузяева в игре и результат команды будут внимательно отслеживаться.