Gvardiola: Rodri tizzasidagi og‘riq sababli o‘ynamadi
«Manchester Siti» yarim himoyachisi Rodri Shanba kuni bo‘lib o‘tgan Premer-liga o‘yinida «Bernli»ga qarshi maydonga tushmadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rodri jamoaning zaxira o‘yinchilari ro‘yxatida ham bo‘lmadi. O‘yindan keyin bosh murabbiy Xosep Gvardiola Rodrining o‘yinda ishtirok etmasligi sababini izohladi.
Gvardiolaning so‘zlariga ko‘ra, Rodri tizzasida og‘riq borligi sababli maydonga tushishga tayyor emasligini bildirdi. «Rodrining yo‘qligi haqida aniq ma’lumotga ega emasman.
U tizzasida og‘riq borligini aytdi va hozircha o‘ynashga tayyor emas», dedi Gvardiola BBC Match of the Day dasturida. Eslatib o‘tamiz, «Manchester Siti» o‘z maydonida «Bernli»ni 5:1 hisobida mag‘lub etdi.
Keyingi turda Gvardiola jamoasi 5 oktabr kuni safarda «Brentford»ga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Bu o‘yin Premer-liga doirasida bo‘lib o‘tadi.

Гвардиола: Родри не играл из-за боли в колене
Полузащитник «Манчестер Сити» Родри не вышел на поле в матче Премьер-лиги против «Бернли», который состоялся в субботу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Родри не был включён даже в список запасных игроков команды. После игры главный тренер Хосеп Гвардиола объяснил причину отсутствия Родри на поле.
По словам Гвардиолы, Родри сообщил, что не готов играть из-за боли в колене. «У меня нет точной информации об отсутствии Родри.
Он сказал, что у него болит колено и пока он не готов играть», — сказал Гвардиола в программе BBC Match of the Day. Напомним, что «Манчестер Сити» на своём поле разгромил «Бернли» со счётом 5:1.
В следующем туре команда Гвардиолы 5 октября проведёт выездной матч против «Брентфорда». Эта игра пройдёт в рамках Премьер-лиги.