Slot: Kristal Pelas Liverpulni birinchi mag‘lubiyatga uchratdi
Shanba kuni "Liverpul" Angliya Premer Ligasi mavsumidagi birinchi mag‘lubiyatini qabul qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Arne Slot boshchiligidagi jamoa "Kristal Pelas" maydonida 1:2 hisobida yutqazdi. O‘yindan so‘ng niderlandiyalik mutaxassis raqib haqida fikr bildirdi.
Slotning ta’kidlashicha, "Kristal Pelas"ning o‘yin uslubi ularning futbolchilariga juda mos keladi. Ular past blokdan foydalanib, tezkor hujumchilar yordamida qarshi hujumlarni amalga oshiradi.
Jamoada kuchli hujumchi Mateta bor. Birinchi bo‘limda "Liverpul" uchun ko‘plab qiyinchiliklar yuzaga keldi.
Keyingi daqiqalarda esa ko‘p to‘p nazoratida bo‘lishga erishgan bo‘lsalar-da, past blokni yengish ancha murakkab bo‘ldi. Slot har bir o‘yin tajriba manbai ekanini aytib, bunday o‘yindan ko‘proq saboq olish mumkinligini ta’kidladi.

Слот: Кристал Пэлас нанес Ливерпулю первое поражение
В субботу "Ливерпуль" потерпел первое поражение в сезоне Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Арне Слота проиграла на поле "Кристал Пэлас" со счётом 1:2. После матча голландский специалист поделился мнением о сопернике.
По словам Слота, стиль игры "Кристал Пэлас" очень подходит их футболистам. Они используют низкий блок и проводят быстрые контратаки с помощью стремительных нападающих.
В команде есть сильный нападающий Матета. В первом тайме у "Ливерпуля" возникло много трудностей.
В последующие минуты, несмотря на то, что им удалось контролировать мяч большую часть времени, преодолеть низкий блок оказалось довольно сложно. Слот отметил, что каждый матч — это источник опыта, и из таких игр можно извлечь много уроков.